Україна vs Windows: хто від кого відмовиться

30 червня 2017, 19:30
Однією з причин успіху масштабної кібер-атаки на Україну експерти вважають занадто сильну залежність від найпоширенішої в світі операційної системи із закритим вихідним кодом

Українським державним органам варто перейти на програмне забезпечення (ПЗ) з відкритим кодом. Про це сьогодні під час круглого столу Як збудувати кіберщит для України заявив голова правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Олександр Федієнко. Використання ПЗ із закритим кодом він назвав "міною уповільненої дії".

Відео дня

Директор із питань технологічної політики Центрально-Європейської групи країн Microsoft (розробник Windows) Михайло Шмельов не погодився із керівником ІнАУ. Представник софтверного гіганту зазначив, що його компанія щороку на кібербезпеку витрачає $1 млрд. І він поставив риторичне запитання: "Чи готова Україна витрачати стільки ж?"

Коментуючи наслідки вівторкової кібер-атаки, Шмельов підкреслив, що компанія Microsoft давно знала про вразливості, якими скористалися зловмисники. Розробник Windows випустив відповідні "латки" – оновлення ПЗ, яке усувало недоліки. IT-системи тих фахівців із безпеки, які ретельно слідкують за новинами Microsoft, не постраждали від дій зловмисників. Шмельов підкреслив, що, за його даними, проникнення вірусу Petya.A відбулося не менше, ніж 200 днів до того, як хакери його активували.

За словами голови комітету Верховної Ради з інформатизації та зв’язку Олександра Данченка, шкідливе ПЗ перебувало у сплячому режимі близько двох років. Саму ж кібер-атаку, яка розпочалася минулого вівторка, він назвав "розвідкою боєм". Народний депутат переконаний, що в майбутньому Україні не уникнути нових, небезпечніших атак. Тому так важливо провести ретельний аудит і належним чином підготуватися до наступних кібер-воєн.

Показати ще новини
Радіо NV
X