Вірус Петя: хто ти та звідкіля взявся

27 червня 2017, 20:21
Безпрецедентна хакерська атака нокаутувала безліч комп’ютерів і серверів у державних органах і комерційних організаціях у всій країні

Масштабна та ретельно спланована кібер-атака вивела сьогодні з ладу об’єкти критичної інфраструктури багатьох держпідприємств і компаній. Про це повідомила Служба безпеки (СБУ).

Відео дня

Починаючи з обіду в інтернеті як снігова лавина почали з’являтися повідомлення про зараження комп’ютерів у державному та приватному секторі. Представники урядових установ заявили про хакерські атаки на їхню IT-інфраструктуру.

За даними СБУ, зараження переважно відбувалося внаслідок відкриття word- і pdf-файлів, які зловмисники розсилали електронною поштою. Вірус-вимагач (ransomware) Petya.A використав мережеву вразливість у операційній системі Windows. За розблокування зашифрованих даних кібер-злочинці вимагали оплату в біткоїнах розміром $300.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що держоргани, які були включені до захищеного контуру – спеціального інтернет-вузла – не зазнали пошкоджень. Очевидно, Кабінет міністрів належним чином не виконав рекомендації Національного координаційного центру кібербезпеки, бо урядові комп’ютери постраждали від Petya.A. Не встояли перед сьогоднішньою атакою Мінфін, ЧАЕС, Укренерго, Укрпошта, Нова пошта та низка банків.

Певний час навіть не відкривалися інтернет-сторінки СБУ, Кіберполіції та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації (ДССЗЗІ).

Станом на вечір вівторка, 27-го червня, жоден із правоохоронних органів, в обов’язки яких входить боротьба з кібер-атаками, не повідомив, звідки взявся Petya.A та хто за ним стоїть. СБУ, Кіберполіція (сайт якої не працював цілий день), ДССЗЗІ зберігали олімпійське мовчання з приводу розміру завданої вірусом-здирником шкоди.

Команда реагування на надзвичайні комп’ютерні події (CERT-UA, входить у ДССЗЗІ) оприлюднила поради для усунення наслідків Petya Ransomware. Для цього технічні спеціалісті рекомендували використати програмне забезпечення компанії ESET. Пізніше СБУ також розповіла про те, як вберегтися чи зменшити шкоду від вірусу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X