Регулятор розчистить радіоефір під 4G

НКРЗІ пропонує суворіше ставитися до використання радіочастотного ресурсу, але її ініціатива не знайшла підтримки серед учасників ринку
Фото: Наталя Кравчук / НВ

НКРЗІ пропонує суворіше ставитися до використання радіочастотного ресурсу, але її ініціатива не знайшла підтримки серед учасників ринку

Представники громадських об’єднань і операторів розкритикували запропоновані телеком-регулятором зміни до ліцензійних умов

Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) змінила ліцензійні умови для користувачів радіочастотного ресурсу (РЧР). Відповідне рішення комісія прийняла сьогодні після того, як ознайомилася з висновками дослідження про ефективність використання обмеженого державного радіоресурсу. Тепер документ має пройти схвалення у низці інших державних органів, а потім потрапити на затвердження в Міністерство юстиції.

Якщо раніше для того, щоби відзвітуватися в НКРЗІ про виконання ліцензійних умов, операторам достатньо було встановити одну базову станцію на регіон, то тепер вимоги регулятора можуть стати суворішими. В діапазонах 834-843/869-888 МГц, 1427-1451,5/1477-1497,5 МГц, 1900-1920/1980-2000 МГц, 2300-2400 МГц та 2500-2700 МГц, перспективних для запуску 4G, комісія пропонує запровадити додатковий показник – 1 базова станція в розрахунку на 500 тис. мешканців. Окрім цього, НКРЗІ вважає за потрібно прописати в ліцензійних умовах часові межі для освоєння РЧР – через шість місяців після отримання ліцензії. Якщо оператор працює не в одному регіоні, то наступні запуски мають проводитися з кроком не довшим, ніж два місяці.

НКРЗІ зобов’язана провести тендер на "четверте покоління" наприкінці наступного року – у відповідності з указом президента Петра Порошенка. У згаданих діапазонах, придатних для запуску 4G, ліцензії отримали компанії, які так і не змогли повністю освоїти радіочастотний ресурс. Телеком-регулятор уже намагався забрати радіочастоти у компаній ММДС Україна (належить Рінату Ахметову) та Ес-Лайн (російського бізнесмена Євгена Ройтмана), відмовивши у продовжені ліцензій. Однак згадані підприємства, про багатомільйонні абонентські бази ніхто не чув, відстояли своє право на РЧР у судах.

Рішення НКРЗІ викликало критику у представників професійних громадських об’єднань. Голова ради Асоціації Телекомунікаційна палата України (ТПУ) Тетяна Попова дії телеком-регулятора вважає необґрунтованими. Норму про щільність покриття в розрахунку одна базова станція на 500 тис. мешканців вона назвала "пальцем в небо". "Має бути диференційований підхід, який залежатиме від технології та спектру", - переконана Попова. Територія покриття обернено пропорційна до "висоти" частоти – чим вище, тим менший радіус. Відповідно, не можна урівнювати і різні технології "під один гребінець", вважає Попова. Вона відзначила, що громадські організації та оператори уже просили НКРЗІ утриматися від змін ліцензійних умов. На її думку, доцільно дочекатися висновків британських консультантів з Analysis Mason, які мають завершити свою роботу до кінця року. І вже тоді напрацювати комплексний підхід, підкреслила голова ради ТПУ.

Не схвалив сьогоднішнє рішення НКРЗІ і учасник ринку – Датагруп. Впровадження змін до ліцензійних умов за відсутності методики розрахунку ефективності використання РЧР призведе до формального збільшення кількості базових станцій на одиницю площі, а не до підвищення ефективності використання радіочастот чи збільшення кількості абонентів чи об’ємів послуг, вважає в.о. директора департаменту проектування Датагруп Ганна Некраха.

На її думку, якщо нові норми стануть чинними, то це лише призведе до надлишкових економічних витрат багатьох операторів. До недоліків проекту Некраха також зарахувала відсутність диференційованого підходу до різних радіотехнологій, можливостей різних типів обладнання в межах однієї радіотехнології.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Технології ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: