Британські радники розповіли, чого не вистачає Україні для впровадження 4G

2 червня 2016, 18:29
Представники британської консалтингової компанії Analysys Mason, яка проводить дослідження радіочастотного ресурсу (РЧР) України завершили перший етап дослідження радіочастотного ресурсу України для подальшого запуску стільникового зв’язку четвертого покоління

Як повідомив в Києві Кріс Стенфорд-Біале, партнер Analysys Mason, протягом 15 років потреба в додаткових радіочастотах сягне щонайменше 220 МГц. При певних сценаріях, за якими може розвиватися український ринок, зростання трафіку спонукає потребу в додатковому РЧР до 380 МГц.

Відео дня

Згідно досліджень компаніі, в Україні для розвитку нового покоління мобільного зв’язку 4G впродовж наступних 5-15 років не вистачатиме 50-380 МГц. Вже в наступні п’ять років потреба в низхідних каналах (download) складе 50 МГц в доповнення того спектру, який зараз розглядається як перспективний для запуску "четвертого покоління".

Раніше компанії, які отримали від держави РЧР у смугах, придатних для розвитку 4G, за посередництвом Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) найняли Analysys Mason. Британські консультанти черговий етап свого дослідження повинні завершити в серпні, а закінчити свою працю – у листопаді цього року.

Голова НКРЗІ Олександр Животовський заявив, що оптимальне число 4G-операторів – чотири, як у випадку із "третім поколінням" (Київстар, Vodafone Україна, lifecell і ТриМоб). Він назвав велику трійку операторів серед найбільш зацікавлених у отриманні нових ліцензій. За його словами, на ринку знайдеться місце і для регіональних 4G-провайдерів, тож їх загальне число може бути більшим.

На питання про те, як добровільно теперішніх комерційних користувачів придатних для 4G радіочастот спонукати повернути РЧР назад державі для його подальшого перерозподілу на відкритому конкурсі, поки що готової відповіді нема. Животовський розповів про економічні засоби впливу. Наприклад, перегляд ставок, які сплачують підприємства за користування радіочастотами. Стенфорд-Біале повідомив, що уряди різних країн використовували політику "батога та пряника". Цей підхід можна запровадити і в Україні, переконаний він, але не повідомив деталей.

Голова парламентського комітету зв’язку Олександр Данченко повідомив, що вже в першій четверті наступного року Верховна Рада підготує законодавчу основу для 4G-конкурсу. Одним із питань, які мають вирішити депутати – як провести рефармінг – перерозподіл РЧР з тим, щоби оператори отримали суцільні смуги частот. Це дало би змогу надавати бездротовий високошвидкісний доступ у всесвітню мережу. Раніше трійці найбільших стільникових операторів держава "нарізала" окремі смуги, достатні для передачі голоса, але не для мобільного інтернету.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Заступник голови Адміністрації Дмитро Шимків підкреслив, що подібне дослідження Україна повинна була зробити багато років тому назад. "Ми повинні забезпечити конкретність на ринку, так, як це було у випадку з 3G", – підкреслив він.

На думку спостерігачів ринку, наша країна однією з останніх у світі запровадила 3G, спізнившись щонайменше на 10 років. Президент Петро Порошенко своїм указом зобов’язав НКРЗІ розподілити 4G-ліцензії у грудні 2017 року. Окрім трьох найбільших стільникових операторів, договір на дослідження придатних для 4G радіосмуг уклали також Датагруп, Інтертелеком, Інтелектуальні комунікації (Giraffe) і Перша інвестиційна спілка.

Показати ще новини
Радіо NV
X