Адепт дистанційки, кіноман та геймер. 7 фактів про Дмитра Запорожця, найбагатшого IT-підприємця України

23 жовтня 2021, 09:09
NV Преміум

Найбагатшим IT-підприємцем України виявився 32‑річний харків'янин Дмитро Запорожець: 14 жовтня створений ним стартап GitLab розмістив акції на одній з найбільших фондових бірж США, і вже за добу капіталізація компанії сягнула $16,4 млрд.

Журнал НВ зібрав найцікавіші факти про успішного співвітчизника

1. Технологічний митець

У 2011‑му майбутня зірка українського ІТ Дмитро Запорожець працював на аутсорсі у провайдера програмного забезпечення, який використовував для роботи не дуже зручний сервіс від Microsoft GitHub. Щоб спростити собі трудові будні, Запорожець зробив аналогічний продукт із меншими обмеженнями для внутрішнього користування і назвав його GitLab. Так з’явилася платформа з відкритим вихідним кодом для управління Git-репозиторіями (архівами даних), що дозволяє фахівцям із розробки програмного забезпечення інтегрувати робочі процеси в єдиній системі та спільно працювати над продуктом у віддаленому режимі.

Відео дня

Згодом Запорожець виклав свої надбання в мережу й несподівано дістав гарячі відгуки від користувачів. Через рік українець отримав листа подяки від нідерландського веб-підприємця Сіда Сібранді з пропозицією монетизувати та масштабувати технічне рішення.

Показати ще новини
Радіо NV
X