GitLab і Україна. Хто такий Дмитро Запорожець і як йому вдалося побудувати стартап з капіталізацією $15 мільярдів

16 жовтня 2021, 18:27
Профайл
НВ Преміум

Компанія GitLab 14 жовтня провела IPO в США. Вже за добу її капіталізація сягала $16,4 млрд. Як opensource-проект українців Дмитра Запорожця і Валерія Сизова перетворився в компанію зі штатом в 1400 співробітників в 65 країнах?

НВ Бізнес розповідає історію створення та розвитку GitLab, серед творців якої є учасники рейтингу Топ-100 найбагатших українців від НВ і Dragon Capital .

«Домашній проект»

GitLab — це платформа для віддаленої спільної розробки з відкритим вихідним кодом. Вона являє собою систему управління репозиторіями коду для Git з власною вікі, системою відстеження вад та іншими функціями.

Відео дня

Серед клієнтів компанії з українським корінням — IBM, Sony, NASA, T-Mobile, Goldman Sachs і багато інших. Платформа доступна безкоштовно для приватних користувачів, а монетизується за рахунок консультацій, налаштування і продажу ліцензій для комерційного використання. Платні підписки коштують $19 в місяць ($228 в рік) і $99 в місяць ($1188 на рік) за одного користувача. За підрахунками Forbes, більше 380 компаній платять GitLab більше $100 000 на рік.

Показати ще новини
Радіо НВ
X