ЗАЗ виграв суд у Польщі на $70 млн

5 жовтня 2018, 10:46

Варшавський суд визнав необґрунтованою позовну заяву Державного Казначейства до Запорізького автомобілебудівного заводу про стягнення близько 250 млн злотих (понад $70 млн за поточним курсом) за нібито невиконання зобов'язань, взятих при купівлі в 2005 році держпакету акцій польського автомобілебудівного заводу FSO.

Про це повідомили у прес-службі УкрАвто.

Так, докази Державного казначейства були відхилені судом повністю.

"З огляду на деякі "відмінності" нашої судової системи і польської, ми змогли переконатися в тому, що винесення справедливого рішення на користь іноземного інвестора абсолютно нормальне явище, навіть якщо позивачем виступає держава", - зазначив начальник департаменту майнових відносин УкрАвто Ігор Сенюта.

Відео дня

Нагадаємо, що у 2017 році Польська Державна скарбниця звинуватила у невиконанні зобов'язань ЗАЗ, який у 2005 році купив у неї контрольний пакет акцій.

Тоді в УкрАвто заявили агентству Інтерфакс-Україна, що ЗАЗ виконав всі взяті на себе зобов'язання перед урядом Польщі щодо FSO, які фігурують в приватизаційному договорі. Це було підтверджено самим казначейством в його листі до ЗАЗу від 2011 року, а також незалежним аудитором Деллойт і Туш.


УкрАвто зареєстрована в 1992 році. Володіє контрольним пакетом акцій ЗАЗ, польського автозаводу FSO. У структуру корпорації входить більше 400 автосервісних підприємств у всіх містах України, дистриб'юторські і дилерські компанії провідних автомобільних брендів, а також мережа автозаправних комплексів.

У портфелі брендів - легкові автомобілі ЗАЗ, Chery, Lada, Chevrolet, Kia, а також Mercedes, Jeep, комерційні ТАТА, автобуси I-VAN.

У 2017 році чистий дохід корпорації зріс на 30% до 2016 року - до 2,6 млрд грн, чистий прибуток становив 254,7 млн ​​грн проти збитку 3,1 млн грн роком раніше.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X