Вітренко: Нафтогаз купить у Укрнафти газ тільки у випадку отримання компенсації від Кабміну. Всі гроші автоматично повернуться в бюджет

28 березня 2019, 16:03

Нафтогаз України купить у Укрнафти 4 млрд куб. м газу тільки в разі отримання від уряду компенсації за спеціальні обов'язки на ринку газу, сказав виконавчий директор НАК Юрій Вітренко на прес-конференції в Києві.

"Угодами передбачено, що Нафтогаз придбає приблино 2 млрд куб. м газу, що надійшов від Укрнафти у ГТС у попередні періоди, а також 2 млрд куб. м газу майбутнього видобутку. В свою чергу Укрнафта спрямує отримані кошти виключно на погашення податкового боргу, а також інших податкових зобов'язань, які виникнуть в процесі виконання угод.", - зазначив він.

Відео дня

За словами Вітренко, всі отримані Укрнафтою кошти "автоматично підуть до держбюджету". Він підкреслив, що в Нафтогазі розуміють серйозність проблеми з податковим боргом Укрнафти.

"За розрахунками, він може становити 30 млрд грн. Ми розуміємо, що для держави важливо, щоб цей борг був погашений, причому зі штрафами і пенею, які складають більшу частину цієї суми. Ми не можемо не вітати прагнення Укрнафти нарешті погасити цей борг" , - заявив він.

Вітренко додав, що для подальшої реалізації цього варіанту "потрібно ще ряд кроків, в тому числі і з боку Нафтогазу як сторони цих договорів".

"Наші юристи узгоджують всі необхідні моменти. Швидше за все, будуть необхідні ще і рішення судів. Там, де це передбачено законодавством, ми будемо звертатися і до уряду для прийняття необхідних рішень", - сказав виконавчий директор Нафтогазу.

Він зазначив, що покупка газу є одним з етапів поділу активів Укрнафти.

"Проектами цих угод передбачено, що зобов'язання Нафтогазу платити за газ виникають тільки в разі отримання компенсації спеціальних обов'язків. Тому це залежить від уряду", - уточнив він.

Як повідомлялося, сьогодні відбулися збори акціонерів Укрнафти. Вони проголосували за дострокове припинення з 30 квітня 2019 року повноважень глави правління Марка Роллінса. Тимчасово виконуючим обов'язки глави компанії з 1 травня стане заступник голови правління, виконавчий віце-президент з питань збуту Олег Гез. Акціонери також обрали новий склад наглядової ради Укрнафти і дали згоду на покупку НАК Нафтогаз України 4 млрд куб. м газу видобутку Укрнафти.

З них 2 млрд куб. м - спірний газ, видобутий в 2006 році. Ще 2 млрд куб. м - газ майбутньої видобутку Укрнафти.

Показати ще новини
Радіо NV
X