Коболєв хоче звільнити голову правління Укрнафти, обраного за сприяння Коломойського

12 березня 2019, 17:40

На 28 березня 2019 року призначені загальні збори акціонерів Укрнафти

До порядку денного загальних зборів акціонерів ПАТ Укрнафта, призначених на 28 березня 2019 року, включені питання про зміни до статуту Укрнафти в рамках реформи системи корпоративного урядування товариства та з метою приведення статуту у відповідність до вимог Закону України про акціонерні товариства, повідомляє Нафтогаз України.

Відео дня

"Крім того, акціонери планують припинити повноваження голови правління Укрнафти Марка Роллінса з 30 квітня 2019 року. Якщо до того часу наглядова рада не визначиться з кандидатурою керівника товариства, то ці повноваження тимчасово буде здійснювати особа, призначена загальними зборами акціонерів", - повідомляє Нафтогаз.

Також планується, що загальні збори акціонерів приймуть рішення щодо припинення повноважень діючих та обрання нових членів наглядової ради. Нова наглядова рада Укрнафти буде сформована загальними зборами акціонерів з одинадцяти осіб, шість з яких будуть незалежними директорами відповідно до затвердженого загальними зборами акціонерів статуту товариства. З інших п’яти директорів три будуть представляти Нафтогаз України, два – міноритарних акціонерів.

Голова правління Укрнафти Марк Роллінс був обраний очільником компанії 22 липня 2015 року. На зборах за відповідне рішення проголосували 99,97% акціонерів, один голос був проти і один утримався.

НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснювала група Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Марк Роллінс вважається креатурою Коломойського.

Раніше Кабінет міністрів України оголосив відкритий конкурс на посаду голови правління НАК Нафтогаз України. Відповідне рішення було ухвалено урядом 6 березня 2019 року, повідомляє прес-служба Кабміну.

НВ писало, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман не бажає бачити Андрія Коболєва на чолі Нафтогазу та розкрило суть їх конфліктів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X