Віялових відключень електроенергії не буде — голова Укренерго

18 лютого 2021, 11:01

Голова НЕК Укренерго Володимир Кудрицький заявив в інтерв'ю НВ Бізнес, що Україні не загрожують віялові відключення електроенергії.

«15 лютого вранці відбулося успішне включення другого енергоблоку Хмельницької АЕС, який знаходився в плановому ремонті. Тобто з першого дня, коли значно знизилася середньодобова температура, цей енергоблок вже в роботі. Його номінальна потужність складає 1010 МВт... Є ресурс на гідроелектростанціях. Це Дніпровський каскад ГЕС. І також у нас є потужна Дністровська ГАЕС. Крім того, десь з середини січня, коли у нас був попередній пік низьких температур, кілька блоків компанії Центренерго перейшли на спалювання резервного палива - природного газу», - розповів Кудрицький.

Відео дня

Коментуючи те, що ряд енергоблоків теплоелектростанцій, зокрема групи ДТЕК Ріната Ахметова, знаходяться в аварійному ремонті, Кудрицький зазначив, що Укренерго не очікує «якоїсь додаткової екстремальної аварійності».

«"Чорного лебедя» ми не очікуємо. Навпаки - ми добре готувалися. Накопичувати всі необхідні резерви на минулому тижні для того, щоб пройти період пікового споживання під час морозів", - заявив він.

Нагадаємо, що 18 січня державне Центренерго початоло підключати до роботи енергосистеми енергоблоки з використанням природного газу через критичну ситуацію із запасами вугілля на складах теплоелектростанцій. Вона виникла через перевитрату запасів вугілля в листопаді-грудні 2020 року за зниженої потужності АЕС через ремонти.

За даними Укренерго, станом на 14 лютого запаси вугілля на складах ТЕС з початку листопада 2020 року зменшилися у вісім разів - до 313,3 тис. тонн. Запаси вугілля на складах теплоелектростанцій складають лише 33% від мінімально необхідних запасів. При цьому близько 53% запасів вугілля зосереджено тільки на двох ТЕС - Луганській та Слов'янській.

Центренерго просить уряд знизити ціни на газ для теплових електростанцій компанії в умовах дефіциту вугілля і дозволити розраховуватися за газ з відстрочкою, оскільки його використання «неминуче призведе до колосальних збитків для державної теплової генерації». Однак в Нафтогазі не мають наміру продавати газ для Центренерго за зниженою ціною.

Що стосується приватних ТЕС, то ряд енергоблоків теплоелектростанцій зараз в аварійному ремонті. Станом на 8 лютого в аварійному ремонті перебувало вісім енергоблоків на ТЕС групи ДТЕК, а також по одному на Донбасенерго і Київтеплоенерго, повідомляв нардеп Андрій Герус.

Показати ще новини
Радіо NV
X