Нафтогаз не має наміру знижувати ціну на газ для Центренерго — Коболєв

16 лютого 2021, 10:20

Нафтогаз України не має наміру продавати газ для ПАТ Центренерго за зниженою ціною в умовах дефіциту вугілля.

Про це голова правління НАК Андрій Коболєв сказав в коментарі агентству Інтерфакс-Україна в ході форуму Ukraine30 у вівторок.

«Ні, ціна газу переглядатися не може. Вона для Центренерго є ринковою. Ця компанія - великий професійний гравець ринку. Її менеджмент повинен чітко розуміти, що йому необхідне вугілля, його необхідно імпортувати, яка ціна газу. Його не потрібно захищати», - заявив Коболєв.

Відео дня

Він додав, що якщо менеджмент Центренерго не вміє закуповувати газ чи вугілля, «то, можливо, це не зовсім правильний менеджмент».

Нагадаємо, що 18 січня державне Центренерго почало підключати до роботи енергосистеми енергоблоки з використанням природного газу через критичну ситуацію із запасами вугілля на складах теплоелектростанцій. Вона виникла через перевитрату запасів вугілля в листопаді-грудні 2020 року в умовах зниженої потужності АЕС через ремонти.

Центренерго просить уряд знизити ціни на газ для теплових електростанцій компанії і дозволити розраховуватися за нього з відстрочкою. У держкомпанії відзначають, що щодоби ТЕС Центренерго спалюють до 9 млн кубометрів природного газу  дні пікового навантаження), що «неминуче призведе до колосальних збитків для державної теплової генерації».

Показати ще новини
Радіо NV
X