Українцям повернули 5,3 млн грн за комуналку - ЗМІ

27 листопада 2017, 14:25
Держспоживслужба повернула споживачам 5,3 млн грн за житлово-комунальні послуги

Про це йдеться у матеріалі Дзеркала тижня.

Гроші було повернуто після виявлення порушень під час нарахування вартості житлово-комунальних послуг та проведення перевірки.

Відео дня

"З'ясувалося, що у структурі ціни на ЖКП включали необґрунтовані або завищені витрати. В Дніпропетровській області у тариф безпідставно внесли інвестиційну складову, банківські послуги та завищені суми прибутку", - йдеться у статті.

Крім того, в прокуратурі області відкрили кримінальне провадження.

Також велика плутанина з комунальними платежами сталася у столиці. Так, кияни можуть повернути частину коштів, заплачених за поставку тепла в опалювальному періоді 2015/16 років.

"В Україні з 2014 по 2017 роки вартість тепла для побутових споживачів зросла майже у чотири рази - з 375,3 до 1414,4 грн за 1 Гкал. За цей час Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, ухвалила п'ять постанов про зміну тарифів на централізоване теплопостачання", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у матеріалі повідомляється, що не всі рішення комісії були легітимними. Так, згідно з рішенням Київського апеляційного суду, постанова №613 визнана недійсною, а тарифи - незаконними.

Таким чином, це рішення суду дозволяє киянам вимагати повернення переплачених за незаконними тарифами коштів за опалювальний період 2015-2016 років.

Відзначається, що кожну спожиту гігакалорію у тому сезоні Київенерго має повернути 283,1 грн.

Нагадаємо, 9 листопада Верховна Рада України ухвалила у повторному другому читанні і в цілому закон Про житлово-комунальні послуги.

Відповідно до закону, українцям доведеться платити пеню за кожен день прострочення платежів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X