Депутати прийняли закон про житлово-комунальні послуги

9 листопада 2017, 11:21
1606
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Депутати прийняли закон про житлово-комунальні послуги  - фото

Фото: КМДА

В Україні законодавчо закріпили поняття житлово-комунальних послуг

Верховна Рада України прийняла в повторному другому читанні і в цілому закон Про житлово-комунальні послуги

За відповідний законопроект №1581-д проголосували 262 народних депутата, повідомляє прес-служба парламенту.

Закон прийнято з урахуванням пропозицій комітета з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та техніко-юридичними правками.

Відповідно до закону, «житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг ».

Зокрема, законопроектом встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг - на послугу управління, водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику.

У законі передбачається, що споживачам в багатоквартирних будинках теплова енергія постачається відповідно до договору про надання комунальної послуги з постачання теплової енергії.

Так, встановлюється, що тарифи на теплову енергію, яка виробляється і постачається за допомогою систем автономного опалення, формуються і встановлюються окремо для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного системою автономного опалення, з урахуванням собівартості виробництва та постачання теплової енергії в таких системах, а також рентабельності суб'єкта господарювання, що здійснює таку діяльність.

Крім цього, виводиться в окрему послугу поводження з відходами, вводиться перевірка якості житлово-комунальних послуг. Встановлюється, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок повинні укладати договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснювати оплату послуг з поводження з твердими побутовими відходами та забезпечувати роздільне збирання побутових відходів.

Раніше повідомлялося, що скаржитися на послуги столичного ЖКГ стане значно легше: в Києві запустили єдиний портал Спеціалізоване диспетчерської з питань житлово-комунального господарства. На оновлення сайті можна залишити скаргу, з'ясувати причини відключення послуг, оплатить комуналки.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Геополітика

Вчора, 20:43

thumb img
Мінус 10% ВВП. У Bloomberg підрахували ціну п'яти років окупації Криму для Росії
6580
Фінанси

Сьогодні, 09:30

thumb img
Навіщо потрібні термінали Bloomberg і Reuters для торгів ОВДП і при чому тут курс гривні
1489
Економіка

Сьогодні, 09:00

thumb img
Поле чудес. Хто з українських агрохолдингів найбільше витрачає на розумні технології
951

Головне

Економіка

Сьогодні, 13:47

thumb img
Україна стала першою країною у світі, яка здійснила диверсифікацію постачань ядерного палива – Порошенко
Країни

Сьогодні, 08:57

thumb img
Мадуро вирішив змінити уряд
Події

Сьогодні, 18:20

thumb img
Росія перекинула до Криму бомбардувальники Ту-22М3 у відповідь на американську ПРО в Румунії