Uber подав заявку на IPO

12 квітня 2019, 11:26

Компанія Uber 11 квітня офіційно оголосила про проведення первинного розміщення акцій (IPO), в ході якого, за даними ЗМІ, має намір залучити $10 млрд.

Проспект опубліковано на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США. Розміщення пройде на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Uber повідомив, що у 2018 році виручка компанії склала $11,3 млрд, а затрати - $14,3 млрд. Операційні збитки за підсумками року були на рівні $3 млрд (в 2017-му - $4 млрд). Чистий прибуток за рік склав $997 млн. Це пояснюється тим, що компанія отримала дохід від продажу частини свого бізнесу в Південно-Східній Азії, а також в Росії.

Відео дня

Згідно з проспектом, в США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, країнах Латинської Америки і Європи Uber оцінює свою частку на ринку каршерінгу в 65%. При цьому ріст основного бізнесу компанії сповільнюється: У 2017-му виручка виросла на 95%, а в 2018-му - на 33%. У той же час виручка Uber Eats в минулому році збільшилася на 149% - до $1,5 млрд.

У Uber повідомили також, що мають намір до 27 квітня виплатити близько $300 млн приблизно 1,1 млн кваліфікованих водіїв по всьому світу.

"В якості визнання заслуг водіїв, які зіграли роль в нашому успіху, ми виплатимо одноразову винагороду в подяку кваліфікованим водіям в юрисдикціях, де ми оперуємо через бізнес, що нам належить, в сумарному обсязі близько $300 млн", - йдеться в проспекті.

Як повідомлялося, первинне розміщення Uber буде одним з найбільших в історії серед технологічних компаній і найбільшим з часів виходу на IPO китайського гіганта електронної комерції Alibaba в 2014 році. За даними ЗМІ, акції Uber почнуть торгуватися на Нью-Йоркській фондовій біржі на початку травня.

Компанія очікує вийти на рівень капіталізації приблизно в $90-100 млрд. Погіршення очікувань пов'язано з падінням акцій головного конкурента компанії - сервісу Lyft - відразу після IPO, яке було проведено в кінці березня. Інвестиційні банкіри раніше говорили, що Uber може бути оцінений в $120 млрд в ході первинного розміщення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X