У Північного потоку-2 почалися проблеми в Данії - ЗМІ

19 жовтня 2017, 10:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Парламент Данії в кінці листопада планує прийняти закон, який дасть уряду право забороняти проекти в датських територіальних водах

Про це повідомляє видання Известия.

Видання відзначає, що новий законопроект спрямований проти російського газопроводу Північний потік-2 (Nord Stream 2), який повинен проходити в тому числі через територіальні води Данії.

Відео дня

Як зазначає видання, уряд країни висунув законодавчу ініціативу, яка дозволить відкидати такі проекти на підставі загрози безпеки Данії і інтересам її зовнішньої і оборонної політики.

У свою чергу, в прес-службі компанії Північний потік-2 заявили, що новий закон не зупинить реалізацію проекту, а змусить лише скорегувати маршрут.

Видання також зазначає, що представники Північного потіку -2 поки не говорять, як саме може змінитися конфігурація майбутнього газопроводу. Однак уважно стежать за подіями в Данії і продумують можливі альтернативи.

Нагадаємо, віце-президент Європейської комісії з енергетичного союзу Марош Шефчович заявляв, що продовження транзиту газу через газотранспортну систему України після 2020 року є пріоритетом для Європейського Союзу.

Крім того, Європейський Союз і секретаріат Енергетичного співтовариства публічно виступили за збереження транзиту газу через газотранспортну систему України.

В кінці вересня Данія і Литва заявили про наміри узгоджувати свою позицію щодо проекту Північний потік-2 (Nord Stream 2) і впливати на Єврокомісію для більш ретельного ставлення до проекту.

Пізніше компанія Nord Stream 2 AG заявила, що пропрацювала альтернативний варіант маршруту газопроводу Північний потік-2 в обхід Данії.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X