У Північного потоку-2 почалися проблеми в Данії - ЗМІ

19 жовтня 2017, 10:19
1248
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Північного потоку-2 почалися проблеми в Данії - ЗМІ - фото

По данным издания, правительство страны выдвинуло законодательную инициативу, которая позволит отвергать такие проекты

Парламент Данії в кінці листопада планує прийняти закон, який дасть уряду право забороняти проекти в датських територіальних водах

Про це повідомляє видання Известия.

Видання відзначає, що новий законопроект спрямований проти російського газопроводу Північний потік-2 (Nord Stream 2), який повинен проходити в тому числі через територіальні води Данії.

Як зазначає видання, уряд країни висунув законодавчу ініціативу, яка дозволить відкидати такі проекти на підставі загрози безпеки Данії і інтересам її зовнішньої і оборонної політики.

У свою чергу, в прес-службі компанії Північний потік-2 заявили, що новий закон не зупинить реалізацію проекту, а змусить лише скорегувати маршрут.

Видання також зазначає, що представники Північного потіку -2 поки не говорять, як саме може змінитися конфігурація майбутнього газопроводу. Однак уважно стежать за подіями в Данії і продумують можливі альтернативи.

Нагадаємо, віце-президент Європейської комісії з енергетичного союзу Марош Шефчович заявляв, що продовження транзиту газу через газотранспортну систему України після 2020 року є пріоритетом для Європейського Союзу.

Крім того, Європейський Союз і секретаріат Енергетичного співтовариства публічно виступили за збереження транзиту газу через газотранспортну систему України.

В кінці вересня Данія і Литва заявили про наміри узгоджувати свою позицію щодо проекту Північний потік-2 (Nord Stream 2) і впливати на Єврокомісію для більш ретельного ставлення до проекту.

Пізніше компанія Nord Stream 2 AG заявила, що пропрацювала альтернативний варіант маршруту газопроводу Північний потік-2 в обхід Данії.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

24 березня, 09:00

thumb img
Відчиняйте, їжа! Скільки заробляють кур'єри Uber Eats і Glovo і хто найчастіше користується послугами доставки
10141
Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
6704
Компанії/Ринки

Вчора, 19:56

thumb img
Ахметов виграв суд у держави і залишив собі Укртелеком
2598

Головне

Країни

Вчора, 21:24

thumb img
Ізраїль атакує сектор Газа: знищено штаб лідера ХАМАС
Політика

Вчора, 14:25

thumb img
Вояж в Москву: Клімкін хоче знати, чи обговорювали Бойко та Медведчук звільнення українських в'язнів
Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Зеленський слабко орієнтується в політиці. Це дуже ризиковано – Томаш Фіала