Європа не хоче втрачати транзит газу через Україну

15 вересня 2017, 11:57
Україна має величезний потенціал стати значним енергетичним вузлом або хабом, і ЄС готовий підтримати збереження важливої ролі країни у транзиті російського природного газу до Європи

Про це повідомив віце-президент Європейської комісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович на 14-й щорічній конференції YES у Києві, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Продовження транзиту газу через Україну після 2020 року (після закінчення контракту Нафтогазу України з Гапромом - ред.) - це пріоритет для ЄС ", - сказав він.

За словами Шефчовича, важливо також спільно працювати над підвищенням енергоефективності української економіки, розвідкою природного газу, зростанням двосторонньої торгівлі, що вже отримала поштовх у зв'язку зі вступом в силу Зони вільної торгівлі з ЄС.

Нагадаємо, що діючий контракт Нафтогазу і Газпрому передбачає обов'язковий транзит російського газу через територію України до кінця 2019 року.

У кінці травня глава правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що після січня 2020 року транзит газу через Україну буде знижений до 15 ммлрд куб. м. газу в рік.

У червні 2016-го Газпром запросив представників Нафтогазу України до Москви для обговорення питання транзиту газу в Європу після 2019 року.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак також заявляв, що Росія готова зберегти частину транзиту газу через Україну, якщо це буде вигідніше, ніж постачати газ новими газопроводами: Турецьким потоком і Північним потоком-2.

При цьому, президент України Петро Порошенко ставить завдання перевести закупівлю Європою російського газу на східний кордон країни після 2019 року.


Нагадаємо, що транзит російського газу через українську газотранспортну систему у 2016 році зріс на 23% в порівнянні з 2015 роком - до 82,2 млрд куб. м.

На сьогодні Росія здійснює два проекти з будівництва (підготовки до будівництва) газопроводів, які транспортуватимуть газ в обхід території України. Це Північний потік-2, який йде по дном Балтійського моря, і Турецький потік - дном Чорного моря.

Газпром також має намір збільшити прокачування газу через діючий Північний потік-1, що намагаються оскаржити Нафтогаз і польська нафтогазова компанія PGNiG.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X