Telegram задумався про IPO через два роки та почав роздавати борги інвесторам — ЗМІ
У Telegram почали готуватися до проведення IPO, яке може пройти в 2023 році. Поки в компанії придивляються також до альтернативних способів виходу на біржу і вибирають між Нью-Йорком і Гонконгом.
Мессенджер Telegram готується провести IPO, ймовірні терміни його проведення — в 2023 році, проте конкретна дата буде залежати від динаміки ринків. Про це пише видання Ведомости з посиланням на джерело, близьке до компанії.
Також повідомляється, що інформацію виданню підтвердили два інших співрозмовника, один з яких близький до аудитору, який займається підготовкою Telegram до розміщення, інший — до інвестбанку, знайомому з планами Telegram.
За даними видання, Telegram почав pre-IPO діагностику і зараз вибирає регіон і біржі, на яких планує проводити розміщення. Крім IPO в компанії розглядають варіанти прямого лістинга і виходу на біржу через злиття з компанією-оболонкою (SPAC). Однак співрозмовник видання вважає, що Telegram «вже переріс цей механізм».
Під час первинного розміщення Telegram може бути оцінено в $30−50 млрд і може випустити на ринок 10−25% акцій.
«Дуров при цьому педантично ставиться до контролю над платформою, максимум, який може бути запропонований інвесторам, — це блокпакет», — зазначає джерело видання близьке до інвестбанку.
За даними співрозмовників видання, Telegram зараз вибирає майданчик для розміщення між нью-йоркською NASDAQ і Гонконзькою фондовою біржею. Зазначається, що на користь варіанту розміщення в Азії можуть зіграти два фактори — велика кількість користувачів із цього регіону (зараз 40%, через два роки цей показник може досягти 50%) і увагу до месенджера з боку Комісії з цінних паперів (SEC).
Крім того, за даними видання The Bell, Telegram почав повертати борги інвесторам блокчейн-платформи TON, які після провалу проєкту вирішили не забирати кошти відразу, а почекати рік і отримати плюс 10% від суми вкладення. За даними видання, частина інвесторів вже отримали гроші, інша — листи про те, що виплати стартували.
Нагадаємо, що в травні минулого року засновник Telegram Павло Дуров оголосив про припинення роботи над блокчейн-платформою TON. Це сталося після того, як в березні 2020 го суд в США виніс рішення, яким визнав токени Gram цінним папером. Таким чином, суд заборонив випуск криптовалюта Telegram.
Спочатку команда Дурова запропонувала інвесторам кріптопроєкта Telegram кілька варіантів повернення коштів: отримати 72% вкладених коштів зараз або залишитися в проєкті ще на рік і отримати 110%. Також в Telegram розглядали можливість розрахуватися з інвесторами акціями компанії, якщо криптовалюта випустити все ж таки не вийде. Пізніше в компанії Дурова скорегували плани і запропонували інвесторам забрати вкладені кошти або залишити їх під кредит.