Інвестори вимагають від Дурова компенсувати багатомільйонні збитки через провал блокчейн-проєкту — ЗМІ
Інвестори криптопроєкту Telegram вимагають від компанії відшкодувати збитки на десятки мільйонів доларів і погрожують судом. Виправлено 4.03. щодо суми вимог інвесторів.
Наприкінці лютого інвестори фонду прямих інвестицій Da Vinci Capital відправили засновнику Telegram Павлу Дурову, віцепрезиденту компанії, а також іншим топ-менеджерам і юристам TON повідомлення про намір подати позов проти TON і Telegram. Про це пише Forbes з посиланням на джерело, близьке до фонду.
Зокрема, інвестори вимагають від Дурова компенсувати багатомільйонні збитки (виправлено після публікації - в Telegram спростували зазначену в першоджерелі інформацію про суму вимог інвесторів) за невдалий проєкт TON. За словами співрозмовників видання, близьких до топменеджменту Telegram, компанія дійсно отримала такий лист від інвесторів, проте сума вимог в ньому — $20 млн. Як уточнює видання, невідомо, чи є цей лист єдиним.
Інвестори відвели Telegram два тижні на компенсацію збитку, в іншому випадку вони погрожують звернутися до суду. За словами співрозмовника видання, попередньо основним місцем суду стане Лондон.
«Потім підтягнуться інші юрисдикції», — додало джерело Forbes.
Зазначається, що Disruptive Era Fund під керуванням Da Vinci Capital був одним з найбільших інвесторів TON. Фонд уклав з Telegram угоди про купівлю токенів на суму $72,1 млн. За 2018 рік фонд перевів на рахунки Telegram $45,4 млн.
Нагадаємо, що в травні минулого року засновник Telegram Павло Дуров оголосив про припинення роботи над блокчейн-платформою TON. Це сталося після того, як в березні 2020 го суд в США ухвалив рішення, яким визнав токени Gram цінним папером. Таким чином, суд заборонив випуск криптовалюти Telegram.
Спочатку команда Дурова запропонувала інвесторам криптопроєкту Telegram кілька варіантів повернення коштів: отримати 72% вкладених коштів зараз або залишитися в проєкті ще на рік і отримати 110%. Також в Telegram розглядали можливість розрахуватися з інвесторами акціями компанії, якщо криптовалюту випустити все ж таки не вийде.
Пізніше в компанії Дурова скорегували плани і запропонували інвесторам забрати вкладені кошти або залишити їх під кредит. Про запуск блокчейну і випуску криптовалюти Gram в 2021 році в листі не згадувалося.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.