Рада зняла арешт з Чорноморнафтогазу

22 листопада 2018, 13:05

Верховна Рада України зняла арешт з майна держкомпанії Чорноморнафтогаз до 31 грудня 2019 року і дозволила компанії відкривати рахунки із спеціальним режимом використання для відновлення роботи.

За прийняття в цілому проекту постанови №8338 проголосували 236 депутатів за мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.

Рада встановила, що на період тимчасової окупації України Чорноморнафтогаз відкриває поточний рахунок із спеціальним режимом використання в цілях проведення розрахунків щодо забезпечення виробничої, інвестиційної діяльності, діяльності із захисту майнових прав і законних інтересів в арбітражних судах, а також в цілях погашення заборгованості за договорами, укладеними до початку тимчасової окупації території України і заборгованості перед бюджетом.

Відео дня

Передбачається, що такий рахунок буде відкритий в уповноваженому банку, визначеному Кабінетом Міністрів за пропозицією Нафтогазу України.

Крім того, на кошти, що обліковуються на рахунках із спеціальним режимом використання, не накладається арешт, а операції за цими рахунками не підлягають зупиненню.

Нагадаємо, що в березні президент Петро Порошенко підписав закон, який запроваджує мораторій на банкрутство державної акціонерної компанії Чорноморнафтогаз до 1 січня 2019 року.

У березні 2014 року "влада" анексованого Росією Криму націоналізувала майно Чорноморнафтогазу на території півострова і в межах континентального шельфу. Компанія зберегла юридичний статус на контрольованій Україні території та протягом 2014-2015 років займалася роботою з відновлення документів на право власності на втрачені в результаті анексії Криму активи.

Наразі Чорноморнафтогаз, зареєстрований в Києві, вживає заходів з налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів і формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації.

Балансова вартість втрачених активів товариства становить 14,9 млрд грн.

У жовтні 2016 року Нафтогаз і 6 її дочірніх компаній - Чорноморнафтогаз, Укртрансгаз, Лікво, Укргазвидобування, Укртранснафта та Газ України - ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати збитки, завдані незаконним захопленням нею активів групи в Криму, які Нафтогаз попередньо оцінив в $2,6 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X