Порошенко підписав закон про стабілізацію Чорноморнафтогазу в окупованому Криму

30 березня 2018, 16:33

Президент Петро Порошенко підписав закон, який стабілізує діяльність державної нафтогазової компанії Чорноморнафтогаз, яка знаходиться на території анексованого Росією півострова Крим.

Про це повідомили у прес-службі президента.

Документ передбачає продовження строку дії спецдозволів на користування надрами, наданими на ділянки,розташовані на тимчасово окупованій території України, а також заборону до 1 січня 2019 року на порушення справ про банкрутство компанії та припинення проваджень у справах, порушених до 1 січня 2017 року.

Відео дня

Запровадження закону сприятиме нормалізації діяльності Чорноморнафтогаз, а також забезпеченню захисту майнових інтересів України у міжнародних судових інстанціях.

Нагадаємо, що 17 березня 2014 року влада анексованого Росією Криму націоналізувала майно Чорноморнафтогазу на території півострова і в межах континентального шельфу.

Компанія зберегла юридичний статус на контрольованій Україною території та протягом 2014-2015 років займалася роботою з відновлення документів на право власності на втрачені в результаті анексії Криму активи.

В даний час Чорноморнафтогаз, зареєстрований в Києві, вживає заходів з налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів і формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації.

100% належить Національній акціонерній компанії Нафтогаз України.

У червні 2017 року президент України Петро Порошенко ветував закон, який передбачає мораторій на банкрутство державної акціонерної компанії Чорноморнафтогаз до 1 січня 2019 року.

У лютому 2018 року глава компанії Світлана Нєжнова повідомила, що активи компанії будуть оголошені у міжнародний розшук.

Показати ще новини
Радіо НВ
X