Президент Roshen розповів секрет успіху компанії

25 січня 2018, 12:54

Президент і міноритарний акціонер корпорації Roshen В'ячеслав Москалевський в інтерв'ю НВ розповів, що компанія свого часу пережила важкі часи, але змогла подолати це і домоглася успіху.

"Ну давайте я накладу на себе руки, перестану ремонтувати магазини, і у мене теж почнеться криза", – відповів він на питання, чому бізнес корпорації процвітає, незважаючи на кризи у країні.

Відео дня

"Ми звикли і перебудували свій бізнес. Для того щоб бути прибутковим, потрібно контролювати свої витрати, змінювати свій асортимент, пристосовуватися. Ми все це робимо", – пояснив він.

За словами президента Roshen, компанія пережила дуже складні часи і їй непросто дався процес перебудови компанії і відхід від залежності від експорту в Росію.

Крім того, додав Москалевський, в Україні у багатьох відсутнє розуміння того, що робити.

"Вони чекають, коли це [низькі заробітки] закінчиться саме собою. А це не закінчиться. Потрібно готуватися до великої конкуренції. Неважливо, Польща, Румунія, Болгарія, Литва. Там люди працюють на меншій маржі, ніж в Україні. До цього треба звикати", – пояснив глава Roshen.


Корпорація Roshen входить в топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів у світі. До її складу входять Кременчуцька, дві Вінницькі, Київська кондфабрики і Вінницький молочний завод. Маріупольська кондфабрика знаходиться на стадії ліквідації. Також Roshen належать Клайпедська кондитерська фабрика UAB Roshen (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина). Виробнича діяльність Липецької фабрики Roshen (РФ) була зупинена з 1 квітня 2017 року.


Президент України Петро Порошенко є кінцевим бенефіціарним власником групи Roshen. Після вступу на посаду глави держави він найняв для продажу своїх активів інвестиційну компанію Rothschild і ICU. Однак "у зв'язку з відсутністю покупців" у січні 2016 року президент заявив про підписання договору про передачу кондитерської корпорації у траст.

У квітні 2016 року інвестиційна компанія ICU заявила про завершення передачі в "сліпий" траст компанії Rothschild Trust частки Порошенка в корпорації Roshen. Він передав свою 85%-ву частку в корпорації в незалежний сліпий траст (blind trust) компанії Rothschild Trust. Банк-управитель трасту має також 4-річну довіреність на переговори про продаж активів. Президенту корпорації Roshen В'ячеславу Москалевському належить 13% через інвестфонд Кондітерінвест, ще чотирьом топ-менеджерам - по 0,5%.

Пізніше Порошенко заявив про те, що не впливає на свої активи в Roshen.

Читайте інтерв'ю з В'ячеславом Москалевським у свіжому номері журналу Новое Время - №3 від 26 січня 2018 року.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X