Глава Roshen: Коли Порошенко став президентом – це був один з найгірших днів у моєму житті

25 січня 2018, 11:26

Президент і міноритарний акціонер корпорації Roshen В'ячеслав Москалевський в інтерв'ю НВ розповів, що, коли Петра Порошенка вибрали президентом, це був найнеприємніший день у його житті.

"Коли мого бізнес-партнера обрали на цю посаду, це був найнеприємніший день у моєму житті. Тому що я зрозумів: тепер мені треба виправдовуватися, чому ми заробили гроші на цукерках", – пояснив глава Roshen.

Відео дня

Він також додав, що компанія процвітала і раніше, коли Порошенко не був президентом. Однак, за його словами, зараз всі починають забувати про це.

"Коли Порошенка вибрали президентом України, я одразу зрозумів: у нас почнуться проблеми. Так воно і вийшло. Я був одним з тих людей, хто був вкрай не радий тому, що Порошенко став президентом", – уклав Москалевський.


Корпорація Roshen входить в топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів у світі. До її складу входять Кременчуцька, дві Вінницькі, Київська кондфабрики і Вінницький молочний завод. Маріупольська кондфабрика знаходиться на стадії ліквідації. Також Roshen належать Клайпедська кондитерська фабрика UAB Roshen (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина). Виробнича діяльність Липецької фабрики Roshen (РФ) була зупинена з 1 квітня 2017 року.


Президент України Петро Порошенко є кінцевим бенефіціарним власником групи Roshen. Після вступу на посаду глави держави він найняв для продажу своїх активів інвестиційну компанію Rothschild і ICU. Однак "у зв'язку з відсутністю покупців" у січні 2016 року президент заявив про підписання договору про передачу кондитерської корпорації у траст.

У квітні 2016 року інвестиційна компанія ICU заявила про завершення передачі в "сліпий" траст компанії Rothschild Trust частки Порошенка в корпорації Roshen. Він передав свою 85%-ву частку в корпорації в незалежний сліпий траст (blind trust) компанії Rothschild Trust. Банк-управитель трасту має також 4-річну довіреність на переговори про продаж активів. Президенту корпорації Roshen В'ячеславу Москалевському належить 13% через інвестфонд Кондітерінвест, ще чотирьом топ-менеджерам - по 0,5%.

Пізніше Порошенко заявив про те, що не впливає на свої активи в Roshen.

Читайте інтерв'ю з В'ячеславом Москалевським у свіжому номері журналу Новое Время - №3 від 26 січня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X