Prada втратила $700 млн ринкової вартості на тлі падіння прибутку через уповільнення росту економіки Китаю

18 березня 2019, 12:05

Уповільнення темпів економічного зростання Китаю привело до несподіваного падіння прибутку італійської компанії Prada, повідомляє Bloomberg.

Операційний прибуток Prada в 2018 році знизився на 10% - до 323,8 млн євро. Аналітики прогнозували, що прибуток складе 378 млн євро. Всього за останні чотири роки він впав на 66%.

Відео дня

На тлі новин про падіння прибутку акції компанії 18 березня подешевшали на 9,2% на Гонконгській фондовій біржі. Це найбільше падіння з 14 січня. Prada втратила $700 млн ринкової вартості.

Bloomberg відзначає, що китайські споживачі стали більш обачними на тлі уповільнення економічного зростання і торгової війни з США. Падіння прибутку Prada викличе занепокоєння з приводу того, що китайський середній клас скорочує обсяги покупок дорогих речей. Це лякаюча перспектива для дорогих брендів одягу, оскільки частка Китаю в загальному обсязі витрат в цій галузі становить приблизно 30%.

У січні Міжнародний валютний фонд (МВФ) погіршив прогноз зростання світової економіки в 2019-му до 3,5% проти 3,7% в звіті за жовтень. Зазначалося, що серед ризиків - уповільнення зростання економіки Китаю.

У лютому аналітична служба журналу The Economist назвала економічний спад в Китаї одним з найгірших ризиків для економіки в 2019 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X