Погані розклади. 10 найгірших ризиків для економіки у 2019 році за версією The Economist

27 лютого 2019, 22:55

Аналітична служба журналу The Economist вважає перетворення конфлікту між США і Китаєм в повноцінну світову торгову війну головним ризиком для економіки у 2019 році.

У доповіді Economist Intelligence Unit відзначається, що перспективи світової економіки погіршуються.

Аналітики журналу прогнозують, що її зростання сповільниться з 2,9% у 2018 році до 2,8% у 2019 році і 2,6% у 2020 році. Це пов'язано з можливим уповільненням зростання ВВП Китаю і країн ЄС, а також посиленням впливу торговельної війни між Вашингтоном і Пекіном.

Відео дня

Ризик перетворення цього конфлікту на повноцінну світову торгову війну експерти The Economist вважають помірним, але підкреслюють, що вона буде мати дуже важкі наслідки. Згідно з прогнозом, країни укладуть торговельну угоду, яке частково врегулює існуючі питання.

"Хоча це дозволить поки уникнути ескалації напруженості, повномасштабна торгова війна між США і Китаєм залишається значним ризиком для світової економіки, оскільки в укладеній угоді не буде необхідних механізмів примусу для забезпечення відданості Китаю структурним реформам, яких вимагають американські переговірники", - йдеться в доповіді.

Аналітики The Economist прогнозують, що торгові конфлікти в найближчі роки можуть загострюватися і на інших фронтах. Через це обсяги глобальної торгівлі скоротяться, що серйозно вплине на інфляцію, настрої в ділових колах, а також споживчі.

Серед інших ризиків - рецесія в США, криза на ринках, що розвиваються, економічний спад в Китаї, різкий стрибок цін на нафту через дефіцит поставок, військові дії через територіальні суперечки в Південно- або Східно-Китайському морях, нанесення серйозної шкоди великим сегментам інтернету в результаті кібератак, масштабне військове протистояння на Корейському півострові, хаотичний Brexit, банківська криза в Італії.

Показати ще новини
Радіо NV
X