«Якщо перерветься транзит». Коли насправді запрацює Північний потік-2, і що Україна встигне до цього зробити — Зеркаль
Повноцінна експлуатація Північного потоку-2 реально може розпочатися через вісім місяців. Україна за цей час зможе встигнути мінімізувати ризики від його запуску.
Про це в ефірі Радіо НВ заявила радниця міністра енергетики Лана Зеркаль.
За її словами, можна підрахувати, скільки триватимуть процедури введення Північного потоку-2 у дію.
«До чотирьох місяців може тривати сертифікація регулятором німецьким, а після прийняття рішення німецьким регулятором, він має передати на затвердження це рішення до Європейської комісії. У Європейської комісії є два місяці, в які вона розглядає ці документи. І розгляд документів ще додатково може бути продовжено ще на два місяця. Тобто в загальному рахунку по максимуму це може бути вісім місяців», — сказала Зеркаль.
За її словами, Україна вже зараз здійснює кроки, що мінімізувати можливі наслідки, пов’язані з Північним потоком-2.
Зокрема, вона звернулась із пропозицією до партнерів у ЄС, яка «в принципі, доволі прийнята позитивно німцями».
«Вона полягає в тому, що для того, щоби ми спокійно почувалися у зимовий період, нам необхідно мати впевненість, що якщо станеться якесь переривання транзиту, ми зможемо отримати весь необхідний газ зі сторони Європейського Союзу, і що це постачання нам буде гарантовано у разі виникнення якоїсь критичної ситуації», — розповіла Зеркаль.
Вона сказала, що зараз тривають переговори, як цього можна досягти.
«В Європейському Союзі є спеціальна директива, яка стосується саме безпеки постачання, де країни розподілені на групи, в яких вони одна одну підтримують для недопущення кризових ситуацій. Ми зараз ставимо питання щодо того, щоб Україну долучили до однієї з таких груп, і щоби інші країни, які входять в цю групу, нам могли допомогти у разі виникнення якоїсь кризової ситуації», — сказала радниця міністра енергетики.