ОПЗ знайшов нового постачальник газу

26 вересня 2018, 16:15

Оманська компанія ETFX UK Group стала переможцем відбору щодо співпраці з Одеським припортовим заводом (ОПЗ) у сфері переробки давальницького природного газу на виробничих потужностях заводу.

Про це повідомив перший заступник директора ОПЗ Микола Щуріков на своїй Facebook-сторінці.

Відзначається, що компанія виконала усі обов’язкові умови відбору та запропонувала тарифи на переробку давальницької сировини, вищі за передбачені у повідомленні про проведення відбору компаній.

Відео дня

Загалом на адресу ОПЗ надійшли такі ж пропозиції від американської компанії International V.T.I. Group Holding B.V. та української Борос.

Проте вони надали неповні пакети документів, передбачених відбором компаній, у зв'язку з чим ОПЗ не мав змоги розглядати їх цінові пропозиції.

У той же час оманська компанія надала повний пакет документів, запропонувала тарифи на переробку та відвантаження готової продукції: аміак – 34 $/т; карбамід – 46,5 $/т та виконала інші обов’язкові умови відбору компаній, зазначені у повідомленні про проведення відбору компаній.

За підсумком підрахунку балів учасників відбору максимальну кількість балів отримала компанія ETFX UK Group – 104,97 балів.

Нагадаємо, що ОПЗ розірвав договір з компанією Ліберті газ через неможливість останньої виконувати умови.

Раніше ОПЗ планував відновити роботу в кінці вересня. Для цього в липні завод вибрав Ліберті газ переможцем конкурсу на постачання природного газу для переробки за договором давальницької сировини.


Одеський припортовий завод - найбільше хімічне підприємство України, другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій - з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.

У 2017 році ОПЗ, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, скоротив збиток в 2,6 рази, або майже на 2,4 млн грн - до майже 1,5 млн грн порівняно з 2016 роком.


У кінці квітня ОПЗ повністю зупинив роботу через припинення поставок газу на підприємство через отримання повідомлення від Укртрансгазу про порушення компанією Всеукраїнська Енерго Компанія умов договору транспортування газу на ОПЗ і припинення подачі газу на завод.

Нагадаємо, що Україна вже двічі виставляла ОПЗ на продаж: спочатку у липні 2016 з стартовою ціною 13,2 млрд грн, а потім у грудні 2016 із зниженою ціною 5,2 млрд грн, однак обидва рази безрезультатно.

Нова стартова ціна ОПЗ при приватизації складе еквівалент $54 млн (близько 1,4 млрд грн за поточним курсом). Це в 10 разів нижче від початкової ціни продажу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X