Одеський припортовий завод запустив виробництво

26 жовтня 2017, 12:06
Одеський припортовий завод (ОПЗ) запустив один з двох агрегатів з виробництва аміаку

Про це повідомив перший заступник голови правління заводу Микола Щурик на своїй Facebook-сторінці.

"Запустили один агрегат з виробництва аміаку. Другий ще на ремонті", - пише він.

Відео дня

За його словами, виробництво карбаміду можна почати вже зараз, взявши аміак зі сховища але запуск планується на ресурсі заводу.

"Варіантів розвитку подій багато але негативних передумов поки немає", - підсумував Щурик.

Нагадаємо, що Україна у 2016 році двічі виставляла ОПЗ на продаж: спочатку в липні за стартовою ціною 13,2 млрд грн, а потім в грудні за зниженою ціною 5,2 млрд грн, однак обидва рази безрезультатно.

ФДМ планує провести приватизацію ОПЗ навесні 2018.

ОПЗ припинив роботу з січня 2017 року. 6 лютого ФДМУ на зборах акціонерів ОПЗ попередньо погодив здачу Одеського припортового заводу в оренду.

На початку березня найбільший виробник аміаку і карбаміду відновив роботу на давальницькій сировині з групою Енергетичні ресурси України (ЕРУ).

Договір з ЕРУ закінчився в середині липня.

Пізніше ОПЗ вирішив зупинити виробництво аміаку і карбаміду, оскільки ціна даної продукції на світових ринках падала, а газ, що слугує сировиною - дорожчав.


Одеський припортовий завод (ОПЗ) спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду, перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. 2016 рік ОПЗ, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, закінчив зі збитком майже 3 млрд грн, при цьому в 2015 році підприємство отримало чистий прибуток у розмірі 218,5 млн грн.

У першому кварталі 2017 року підприємство скоротило чистий збиток в 3,75 рази, або на 307 млн грн - до 111,6 млн грн, скоротивши за цей період чистий дохід в 7 разів, або на 1,5 млрд грн - до 256 млн грн в порівнянні з першим кварталом 2016 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X