ОПЗ знову вирішив зупинитися

11 липня 2017, 08:40
Одеський припортовий завод (ОПЗ) вирішив зупинити виробництво аміаку і карбаміду, оскільки ціна даної продукції на світових ринках падає, а газ, що є сировиною, - дорожчає

Про це повідомив перший заступник голови правління ОПЗ Микола Щурик на своїй Facebook-сторінці.

"Керівництвом ОПЗ було прийнято рішення зупинити агрегати з виробництва аміаку і карбаміду, оскільки їх ціна на світових ринках падає, а ціна газу, навпаки, зростає. На превеликий жаль, обидві ці обставини від нас не залежать", - пише він.

Відео дня

За його словами, у даній ринковій ситуації давальницька схема невигідна для компанії-давальця.

Він також зазначає, що до тих пір, поки спільно з Кабміном не буде знайдений компроміс за спеціальними умовами поставок газу, альтернативи давальницьким контрактам не передбачається.

"Але якщо вже вимушеної зупинки не уникнути, ми вирішили провести її з користю і здійснити у цехах необхідні регламентні роботи. Коли завод буде запущений знову (а я не сумніваюся, що це відбудеться!), він зустріне інвесторів у всеозброєнні", - підсумував Щурик.

Нагадаємо, що після двох невдалих спроб приватизації ОПЗ, в кінці грудня 2016 року завод повідомив про тимчасову зупинку виробництва у зв'язку з високими цінами на природний газ і накопиченими боргами за його поставки. Підприємство заявило про пошук компаній, зацікавлених в оренді цілісного майнового комплексу заводу на тривалий період.

ОПЗ припинив роботу з січня 2017 року. 6 лютого ФДМУ на зборах акціонерів ОПЗ попередньо погодив здачу Одеського припортового заводу в оренду.

На початку березня найбільший виробник аміаку і карбаміду відновив роботу.

Робота проходила за давальницькою схемою з групою компаній ЕРУ. Ця компанія зобов'язалася поставляти йому на переробку до 60 млн куб. м газу на місяць, а отримані аміак і сечовину продавати на зовнішньому і внутрішньому ринках. ЕРУ також зобов'язалося виділити понад $20 млн за угодами про кредитну підтримку для відновлення роботи заводу шляхом фінансування поставок газу в березні.

Крім того, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман допускає спробу ще однієї приватизації ОПЗ в 2017 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X