Нова пошта розкрила подробиці позову проти НБУ

4 травня 2018, 08:12

Компанія Нова Пошта, яка подала позов до Національного банку (НБУ), вважає, що ухваленням постанови №138 про видачу Укрпошті ліцензії на переказ коштів, регулятор вийшов за межі передбачених законом повноважень.

Про це повідомили FinClub у компанії.

"На рівні закону передбачено повноваження НБУ видавати ліцензії на переказ коштів тільки небанківським фінустановам і водночас не передбачені повноваження НБУ на визначення права суб'єктів господарювання, які не є фінустановами, надавати фінансову послугу з переказу коштів", - вважають в Новій пошті.

Відео дня

Нова пошта - оператор на ринку експрес-доставки поштових відправлень по Україні, створений в 2001 році. Мережа компанії складається з понад 2,3 тис. відділень по всій Україні. Автопарк компанії налічує понад 3,6 тис. автомобілів. У 2017 році компанія доставила більш ніж 145 млн відправлень.


Компанія заявляє, що ця постанова суперечить закону Про платіжні системи та переказ коштів в Україні. Законом передбачена можливість виступати учасником платіжних систем тільки банкам і небанківським фінустановам, але Укрпошта не є такою установою.

У компанії впевнені, що цією постановою НБУ також порушив прийняття норми Господарського кодексу щодо обмеження монополізму та сприяння змагальності у сфері господарювання.

"Порушення НБУ проявляються в тому, що регулятор надав можливість одному оператору поштового зв'язку надавати фінансову послугу з переказу коштів", - йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначають в компанії, постанова №138 суперечить закону Про поштовий зв'язок, в якому передбачено, що національному оператору надаються виняткові права у сфері надання послуг поштового зв'язку. "Можливість надання національному оператору виняткових прав в інших сферах, зокрема, в сфері надання фінансових послуг законом не передбачена", - відзначають в Новій пошті.

"За таких умов постанову №138, на нашу думку, має бути визнано недійсною", - додали в компанії.

Нагадаємо, що у квітні НБУ надав Укрпошті ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.

На сьогодні ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків мають 61 небанківська фінансова установа, а тепер і національний оператор поштового зв'язку Укрпошта.


Укрпошта є монополістом поштового зв'язку України, входить у сферу управління Міністерства інфраструктури. Крім поштового напрямку компанія розвиває також фінансові послуги, торгівлю та іншу комерційну діяльність.

Мережа компанії складається з 11,5 тис. відділень по всій Україні. Штат підприємства налічує 76 тис. працівників, з яких 33 тис. - листоноші, 13 тис. - оператори поштового зв'язку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X