Нардепи хочуть закривати українські інтернет-магазини

26 липня 2017, 11:00
Депутати зареєстрували у Верховній Раді України законопроект, який посилить вимоги ідентифікації інтернет-торговців і надавачів послуг, а також дасть право Державній службі України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів (Держпродспоживслужба) закривати сайти порушників, які не виконають її вимоги

Ініціаторами законопроекту № 6754 є депутати Блоку Петра Порошенка.

"Суттєвого поширення протягом останніх п’яти років набула діяльність з продажу товарів (робіт, послуг) дистанційним способом з використанням мережі Інтернет та інших інформаційно-комунікаційних систем. При цьому в Україні значна частка господарської діяльності з продажу товарів (робіт, послуг) продовжує здійснюватися в секторі тіньової економіки", - пояснюють автори ініціативи.

Відео дня

Так, ініціатори пропонують внести ряд змін: по-перше, зобов'язати продавців надавати необхідну інформацію про себе і підвищити суму штрафу за відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію або продавця; по-друге, надати Держпродспоживслужбі повноваження видавати продавцям приписи про усунення порушень за інформацією, що підлягає оприлюдненню; по-третє, надати Держпродспоживслужбі приймати рішення про призупинення доступу до сайту у випадках, якщо порушення не будуть усунуті.

На думку депутатів, необхідність змін викликана тим, що галузь електронної комерції в Україні все ще мало зарегульована. Так в законі Про електронну комерцію від 3 вересня 2015 року немає чітко визначених вимог до ідентифікації продавця товарів/послуг "з метою захисту прав споживачів і забезпечення можливості проведення перевірок дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства". Дієвих механізмів реагування на порушення в ньому теж не прописано, як і не врегульоване питання щодо оформлення проведення розрахункових операцій, зазначають автори.

"Інтернет-магазин, який реалізує товари на відстані повинен надати доступ до інформації про організаційно-правову форму, повне найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи-підприємця; місцезнаходження юридичної особи або місце реєстрації та місце фактичного проживання фізичної особи-підприємця; адресу електронної пошти та/або адресу інтернет-магазину, а також інформацію про порядок прийняття претензії. Тому відсутність такої інформації унеможливлює проведення Держпродспоживслужбою повного та об’єктивного з розгляду скарг споживачів із проведенням позапланових перевірок таких інтернет-магазинів"- зазначається в пояснювальній запуску до документа.

Нагадаємо, що в парламенті зареєстрований законопроект №6755, який передбачає зміни правил безмитної пересилання товарів з-за кордону. Мета - вивести імпорт з тіні.

Так, товари на суму до € 50, які раніше можна було ввозити в Україну поштою без податків і зборів раз в день, в разі прийняття законопроекту, можна буде ввозити не частіше, ніж раз на місяць.

В кінці минулого року з тією ж метою в Україні хотіли боротися з цією проблемою трохи іншим шляхом. Тоді Асоціація підприємств інформаційних технологій України запропонувала знизити поріг безмитного ввезення товарів з €150 до €22. Це вилилося б українським покупцям в додаткові витрати при розмитненні кожну покупку в онлайн-магазинах на кшталт Alibaba і eBay, що перевищує €22 з доставкою.

Показати ще новини
Радіо НВ
X