В Україні хочуть збирати побори при купівлі товарів з-за кордону

25 липня 2017, 19:20
У парламенті зареєстрований законопроект №6755, який передбачає зміни правил безмитного пересилання товарів з-за кордону. Мета - вивести імпорт з тіні

Товари на суму до 150 євро, які раніше можна було ввозити в Україну поштою без податків і зборів раз на день, у разі прийняття законопроекту, можна буде ввозити не частіше, ніж раз на місяць.

Відео дня

Документом передбачається обмеження на ввезення товарів у ручній поклажі та супроводжуваному багажі без сплати митних платежів.

Перший раз протягом місяця безмитно можна ввезти товари на суму не більше 500 євро.

Вдруге в тому ж місяці - на суму до 300 євро. При ввезенні товарів громадянами третій і кожен наступний раз вони будуть зобов'язані сплатити мито в розмірі 10% і ПДВ в розмірі 20% незалежно від вартості товарів і їх ваги.

Згідно з чинними нормами сьогодні українці можуть отримувати поштою без сплати мита товари з-за кордону на суму 150 євро щодня, а перевозити через митницю особисто товари вартістю до 500 євро.

Утім, на думку авторів документа, цю лазівку в Україні активно використовують "сірі імпортери". Якщо робити це щодня, то за місяць можна ввести товару на суму 4500 євро (150 євро 30 календарних днів), істотно заощадивши на ПДВ і миті.

Нагадаємо, наприкінці минулого року з тією ж метою в Україні хотіли боротися з цією проблемою трохи іншим шляхом. Тоді Асоціація підприємств інформаційних технологій України запропонувала знизити поріг безмитного ввезення товарів з 150 євро до 22 євро. Це вилилося б українським покупцям у додаткові витрати при розмитненні кожної покупки в онлайн-магазинах на кшталт Alibaba і eBay, що перевищує 22 євро з доставкою.

Показати ще новини
Радіо НВ
X