Нафтогаз почав вимагати у Газпрому компенсацію через переплату за газ

5 березня 2018, 12:12

Нафтогаз України вимагає від російського монополіста - компанії Газпром компенсації за переплату в 34% під час екстреної закупівлі газу в Європі в березні.

Про це заявив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко на своїй Facebook-сторінці.

"34% переплату за імпортний газ в березні будуть компенсувати не українці, а Газпром", - пише він.

Відео дня

За його даними, середньозважена ціна газу від європейських постачальників в березні цього року перевищила ціну газу від Газпрому (після її зниження згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу) на 33,9%. Вітренко запевнив, що вся ця переплата буде виставлена ​​Газпрому для компенсації.

Комерційний глава Нафтогазу додав, що Газпром вже офіційно попереджений про те, що має виплатити українській компанії компенсацію за невиконання контрактних зобов'язань щодо постачання газу в березні.

"Ми разом показали Європі, що Україна - надійний транзитер, а Росія - ненадійний постачальник газу. Це важливо, враховуючи те, що Європа має знайти в собі сили відмовитися від Північного Потоку 2", - зауважив Вітренко.

Нагадаємо, що 28 лютого Нафтогаз України виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю положень контракту на транзит газу, що оскаржуються. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

2 березня 2018 року компанія Газпром почала негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Пізніше Нафтогаз закликав українців зменшити споживання газу в зв'язку з порушенням Газпромом своїх зобов'язань щодо транзиту газу через газотранспортну систему (ГТС) України.

Зазначимо, що Міненерговугілля ввело тимчасове обмеження споживання газу в Україні через дисбаланс в 15-20 млн куб. м на добу.

2 березня компанія Нафтогаз України підписала контракт з польською нафтогазовою компанією PGNiG про термінові постачання газу після того, як російський Газпром відмовився від постачання в Україну.

2 і 3 березня віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович провів консультації з українською і російською стороною щодо газової суперечки.

Показати ще новини
Радіо NV
X