Нафтогаз розпочав постачання газу Києву

12 жовтня 2018, 14:52

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України і Київтеплоенерго підписали договір на постачання газу, який базується на мировій угоді, затвердженій у середу Господарським судом Києва. Таким, чином, НАК почав поставляти газ комунальному підприємству Київтеплоенерго.

Про це повідомили у прес-службі компанії.

"Договір з Київтеплоенерго укладений на тих умовах, які прямо визначені законодавством. Ми пропонували це компанії ще навесні", - сказав перший заступник голови правління НАК Сергій Перелому.

Відео дня

Згідно з мировою угодою, Київтеплоенерго стає правонаступником за договорами Київенерго з Нафтогазом і, відповідно, за борговими зобов'язаннями в розмірі 2,4 млрд грн.

"Сторони погодилися, що питання штрафних санкцій, за якими ще не завершилися судові процеси будуть вирішуватися окремо в судах", - додали у Нафтогазі.

Нагадаємо, що жителі Києва перебувають без централізованих поставок гарячої води вже кілька місяців. Це пов'язано з процесом передачі цілісного енергетичного комплексу Києва від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова комунальному підприємству Київтеплоенерго.

Заборгованість Київенерго перед Нафтогазом становить близько 3,3 млрд грн, з них 729 млн грн - заборгованість держави за субвенцією, 2,6 млрд грн - заборгованість споживачів перед Київенерго.

Київ мав завершити прийом теплових мереж від Київенерго, яке використовувало їх з 2001 року. Фінальний етап передачі був запланований на 1 серпня: Київтеплоенерго мало прийняти ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальний завод Енергія.

Нафтогаз України не погоджувався підписувати договір з Київтеплоенерго у зв'язку з відмовою Київської міської державної адміністрації приймати на Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед НАКом. На думку Нафтогазу, така позиція КМДА суперечить ст.22 закону Про теплопостачання.

9 жовтня Нафтогаз України, комунальне підприємство Київтеплоенерго і Київенерго підписали мирову угоду, яке допоможе відновити постачання теплової енергії споживачам міста Києва. 10 жовтня, Господарський суд затвердив мирову угоду між Нафтогазом і Київтеплоенерго.

Показати ще новини
Радіо NV
X