Гарячій воді бути. Нафтогаз підписав мирову угоду з Києвом

9 жовтня 2018, 15:11

Нафтогаз України,  комунальне підприємство Київтеплоенерго та Київенерго підписали мирову угоду, яка допоможе відновити постачання теплової енергії споживачам міста Києва.

Про це повідомили у прес-службі Нафтогазу.

Так, Київтеплоенерго підтверджує визнання правонаступництва за борговими зобов’язаннями Київенерго перед Нафтогазом у розмірі майже 2,4 млрд грн.

Відео дня

При цьому, питання стягнення додаткових нарахувань підлягає вирішенню у судовому порядку в рамках окремих судових спорів.

Очікується, що завтра, 10 жовтня, Господарський суд міста Києва затвердить мирову угоду. Це дозволить Нафтогазу та Київтеплоенерго у термін до п’яти робочих днів укласти договори постачання газу для виробництва теплової енергії.

За словами першого заступника голови правління Нафтогазу Сергія Переломи, підписання мирової угоди усуває останні перепони для поновлення гарячого водопостачання в Києві та початку опалювального сезону.

"Після затвердження судом мирової угоди ми готові у будь-який час підписати з Київтеплоенерго договори про постачання газу на умовах, передбачених урядовою постановою про покладання спецобов’язків, і сподіваємось, що Київтеплоенерго зможе виконати необхідні умови для отримання номінацій”, – зазначив Перелома.

У Мінфіні раніше зазначали, що після отримання постанови, до 12 жовтня включно, будуть укладені договори між Київенерго та Київтеплоенерго про передачу кредиторської заборгованості, а після цього - орієнтовно 16-17 жовтня - між Київтеплоенерго і Нафтогаз на поставку газу.

Нагадаємо, що жителі Києва знаходяться без централізованих поставок гарячої води вже кілька місяців. Це пов'язано з процесом передачі цілісного енергетичного комплексу Києва від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова комунальному підприємству Київтеплоенерго.

Заборгованість Київенерго перед Нафтогазом становить близько 3,3 млрд грн, з них 729 млн грн - заборгованість держави за субвенцією, 2,6 млрд грн - заборгованість споживачів перед Київенерго.

Київ повинен був завершити прийом теплових мереж від Київенерго, яке використовувало їх з 2001 року. Фінальний етап передачі був запланований на 1 серпня: Київтеплоенерго мало прийняти ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальний завод Енергія.

Нафтогаз України не погоджувався підписувати договір з Київтеплоенерго у зв'язку з відмовою Київської міської державної адміністрації приймати на Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед НАКом. На думку Нафтогазу, така позиція КМДА суперечить ст.22 закону Про теплопостачання.

Показати ще новини
Радіо NV
X