Гаряча вода буде. Суд затвердив мирову угоду між Нафтогазом та Київтеплоенерго

10 жовтня 2018, 19:45

Господарський суд Києва затвердив мирову угоду між комунальним підприємством Київтеплоенерго і НАК Нафтогаз України.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, передає прес-служба міської адміністрації.

Заступник голови КМДА пояснив, що після отримання рішення суду комунальне підприємство Київтеплоенерго зможе укласти договори на поставку газу і почати процес відновлення послуги гарячого водопостачання для чотирьох районів Києва.

Відео дня

"В результаті складних переговорів і участі керівництва уряду України, виділено субвенцію на погашення різниці в тарифах. Це зобов'язання державного бюджету перед теплопостачальними підприємствами в сумі 729 млн грн. На сьогодні списані штрафні санкції і пені, на чому ми, власне, наполягали. Предметом угоди є тільки ті боргові зобов'язання, які мають компенсатори", - заявив Пантелєєв.

Нагадаємо, що жителі Києва знаходяться без централізованих поставок гарячої води вже кілька місяців. Це пов'язано з процесом передачі цілісного енергетичного комплексу Києва від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова комунальному підприємству Київтеплоенерго.

Заборгованість Київенерго перед Нафтогазом становить близько 3,3 млрд грн, з них 729 млн грн - заборгованість держави за субвенцією, 2,6 млрд грн - заборгованість споживачів перед Київенерго.

Київ повинен був завершити прийом теплових мереж від Київенерго, яке використовувало їх з 2001 року. Фінальний етап передачі був запланований на 1 серпня: Київтеплоенерго мало прийняти ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальний завод Енергія.

Нафтогаз України не погоджувався підписувати договір з Київтеплоенерго у зв'язку з відмовою Київської міської державної адміністрації приймати на Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед НАКом. На думку Нафтогазу, така позиція КМДА суперечить ст.22 закону Про теплопостачання.

Вчора, 9 жовтня, Нафтогаз України, комунальне підприємство Київтеплоенерго і Київенерго підписали мирову угоду, яке допоможе відновити постачання теплової енергії споживачам міста Києва.

Показати ще новини
Радіо NV
X