Суд скасував вимоги ДФС до МАУ на 60 млн грн

7 травня 2019, 18:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Окружний адмінсуд Києва скасував рішення Офісу великих платників ДФС від 6 вересня 2018 року, яким для МАУ визначено суму грошового зобов'язання з податків і зборів в розмірі майже 60 млн грн.

Рішення, яким суд задовольнив позов МАУ, було винесено 5 лютого, повідомляє Finbalance. Суд скасував податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників ДФС №0009641402, яким визначено суму грошового зобов'язання з податків і зборів в розмірі 59,96 млн грн (в тому числі за податковими зобов'язаннями - 56,3 млн грн, за штрафними санкціями - 3,6 млн грн).

Відео дня

Згідно з судовими матеріалами, в ході податкової перевірки було встановлено, що на підставі угоди оперативного лізингу МАУ в 2013-2015 роках заплатила компанії-нерезиденту Fintas Aviation Leasing UK One Limited 431,6 млн грн за оренду двох літаків. Авіакомпанія скористалася пільгами (звільнення від оподаткування джерела формування доходу), наданими статтею 8 (Морський і повітряний транспорт) Конвенції між урядом України та урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про уникнення подвійного оподаткування.

У суді адвокати МАУ заявили, що відповідно до положень конвенції, які мають пріоритет над нормами Податкового кодексу, прибуток від комерційної діяльності без створення постійних представництв в іншій державі і дохід від експлуатації повітряних суден у міжнародних перевезеннях, в тому числі шляхом здачі в оренду порожніх повітряних суден, оподатковується тільки в державі, резидентом якої є одержувач прибутку. Представник позивача заявив, що Офіс великих платників податків ДФС зробив некоректний висновок, що Fintas Aviation Leasing UK One Limited не є бенефіціарним власником отриманого доходу, а лише виконує функцію номінального утримувача (посередника).

Окружний адмінсуд Києва постановив, що "позивач звільнений від оподаткування прибутку нерезидента".

Офіс великих платників податків ДФС подав апеляційну скаргу в Шостий апеляційний адмінсуд.

Як повідомлялося, авіакомпанія МАУ належить кіпрській Онтобет Промоушінз Лімітед, бенеціфіари якої не розголошуються. За словами голови наглядової ради МАУ Арона Майберга, одним з кінцевих бенефіціарів авіакомпанії є олігарх Ігор Коломойський.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X