Справа на $10 млрд. Арбітраж у Гаазі розпочинає слухання про компенсацію Нафтогазу за втрачені активи в Криму — Вітренко

21 лютого, 17:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Юрій Вітренко, голова правління НАК Нафтогаз України (Фото:Олександр Медведєв / НВ)

Юрій Вітренко, голова правління НАК Нафтогаз України (Фото:Олександр Медведєв / НВ)

Арбітраж у Гаазі розпочинає слухання про компенсацію НАК Нафтогаз України за втрачені компанією активи в окупованому Криму.

Арбітражний трибунал у Гаазі 21 лютого розпочав слухання щодо визначення розміру компенсації Нафтогазу за втрачену можливість використовувати активи в Криму. Про це у своєму Facebook заявив голова компанії Юрій Вітренко.

Відео дня

«Наші стратегічно важливі енергетичні інвестиції стали однією з основних цілей РФ в анексії українського півострова у 2014 році. Росія незаконно привласнила український Крим і вже 8 років користується тим, що належить українцям, зокрема й національній компанії Нафтогаз», - заявив Вітренко.

Глава НАК Нафтогаз України зазначив, що йдеться про родовища, бурові установки, підземні сховища, кораблі, газотранспортну систему та багато інших об'єктів, які ми поки не можемо використати.

У цьому суді Нафтогаз вимагає компенсації завданих збитків більш ніж $10 млрд, включаючи відсотки. Як зазначає Вітренко, таку оцінку збитків у суді надають авторитетні міжнародні експерти.

У Нафтогазі очікують, що рішення у цій справі буде ухвалено на початку наступного року.

У 2019 році повідомлялося, що трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі півтора-два роки підраховуватиме збитки від захоплення Росією активів Нафтогазу в Криму.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X