ГПУ вилучила майнінг-ферми на $4 млн

1 лютого 2018, 16:17

Генеральна прокуратура України (ГПУ) вилучила обладнання для майнінгу криптовалют на $4 млн і має намір передати його до Національного агентства з виявлення, розшуку та управління корупційними активами.

Про це заявив заступник генерального прокурора - головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передають Українські Новини.

Він зазначив, що обладнання було вилучено в Києві, Черкасах та в Київській області.

Відео дня

За його словами, обслуговували ферми для майнінгу виключно випускники Київського політехнічного інституту.

Головний військовий прокурор обіцяє, що після проведення експертиз все вилучене обладнання буде передано в управління Нацагентству з повернення активів.

Нагадаємо, що Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою викрили механізм фінансування терористичних організацій "ДНР/ЛНР" за допомогою конвертації криптовалют.

Так, слідство встановило, що група громадян з Росії та України організувала в Києві і Черкасах так звані "ферми" з видобутку криптовалют.

За словами Матіоса понад 400 ферм для майнінгу були вилучені в Києві на підприємстві Квазар.


Зазначимо, що в Україні досі не вирішено питання правового статусу як криптовалют у цілому, так і їх майнінгу зокрема. Наприклад, Національний банк України заявив, що не може визнати криптовалюту валютою і попереджає про ризики шахрайства.

При цьому, минулого року ряд народних депутатів запропонували Верховній Раді легалізувати оборот криптовалют в Україні, зареєструвавши два законопроекти - №7183 і №7183-1.

Однак, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку відмовилася підтримати ці законопроекти в тому вигляді, в якому вони були подані.

Раніше кіберполіція виступила за легалізацію криптовалюти в Україні. Крім того, в парламентському комітеті з питань інформатизації та зв'язку виступили за законодавчий поділ майнінгу і криптовалют.

Показати ще новини
Радіо NV
X