Газпром почав арбітраж проти України

25 жовтня 2018, 15:43

Російський монополіст - компанія Газпром відповідно до Арбітражного регламенту ЮНСІТРАЛ (Комісія ООН з права міжнародної торгівлі) ініціювала арбітражний розгляд проти України з метою захисту своїх інвестицій на її території.

Про це повідомили в російському газовому холдингу, передає Інтерфакс-Україна.

Розгляд викликано тим, що Україна в особі Антимонопольного комітету наклала на Газпром штраф в розмірі, що перевищує $6 млрд (включаючи пеню) за нібито зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу України, відзначають у Газпромі.

Відео дня

"Даний штраф, а також подальші дії України щодо його стягненню порушують права Газпрому, гарантовані угодою між урядом РФ і Кабінетом міністрів України про заохочення і взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року", - відзначають у компанії.

Газпром просить арбітраж прийняти рішення про виплату грошового відшкодування та застосування інших засобів правового захисту. Компанія має намір продовжувати захищати свої права всіма доступними засобами в рамках чинного законодавства.

Нагадаємо, що в січні 2016 року АМКУ оштрафував Газпром на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Пізніше сума штрафу зросла вже до 172 млрд грн (близько $6,4 млрд) за рахунок пені за його несплату. Це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами.

Восени минулого року Верховний суд України відмовився приймати заяву Газпрому про перегляд ухвали Вищого господарського суду, яким підтверджено рішення судів нижчих інстанцій про штраф у розмірі 172 млрд грн.

Вже почався арешт активів, що належать Газпрому в Україні. До їх переліку потрапило майно компаній Газпром збут Україна і Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України, а також акції Інституту ПівденНДІГіпрогаз і Газтранзиту.

Газпром не визнає правомірність накладення штрафу і вважає дані дії України порушенням його прав.

У липні 2018 року Україна почала шукати способи стягнути з Газпрому $6,4 млрд за кордоном.

Показати ще новини
Радіо NV
X