Україна почала шукати способи стягнути з Газпрому $6,4 млрд за кордоном

4 липня 2018, 11:36

Міністерство юстиції України має намір залучити юридичного радника для визнання і виконання рішення українського суду в іноземних юрисдикціях про сплату російським монополістом - компанією Газпромом 172 млрд грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції за рішенням Антимонопольного комітету України (АМКУ).

Про це йдеться в проекті рішення Кабінету міністрів про дозвіл Мін'юсту застосувати переговорну процедуру, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, на сьогодні сума стягнутих з Газпрому коштів на території України становить 72,8 млн грн в основному за рахунок акцій і дивідендів компанії Газтранзит.

Відео дня

Юррадник здійснить аналіз можливості визнання та звернення до виконання рішення українського суду в Нідерландах і Великій Британії.

Кабмін на засіданні 4 липня дозволив Мін'юсту застосувати переговорну процедуру для залучення радника.

Нагадаємо, що в січні 2016 року АМКУ оштрафував Газпром на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Пізніше сума штрафу зросла вже до 172 млрд грн (близько $6,4 млрд) за рахунок пені за його несплату. Це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами.

Восени минулого року Верховний суд України відмовився приймати заяву Газпрому про перегляд ухвали Вищого господарського суду, яким підтверджено рішення судів нижчих інстанцій про штраф в розмірі 172 млрд грн.

Вже почався арешт активів, що належать Газпрому в Україні. До їх переліку потрапило майно компаній Газпром збут Україна і Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України, а також акції Інституту ПівденНДІГіпрогаз і Газтранзиту.

Газпром не визнає правомірність накладення штрафу і вважає дані дії України порушенням його прав.

Показати ще новини
Радіо NV
X