Фабрика Порошенка в Росії збільшила збиток в 63 рази

23 березня 2018, 17:59

У 2017 році законсервована Липецька кондитерська фабрика в Росії, що входить до складу корпорації Roshen, збільшила збиток в 63,7 рази - до 311,7 млн ​​рублів.

Про це йдеться у звіті фабрики, передають Українські Новини.

При цьому, виручка підприємства скоротилася в минулому році в 5 разів - до 248,6 млн рублів.

Сума чистих активів на кінець минулого року склала 4,6 млрд рублів у порівнянні з 4,9 млрд рублів на кінець 2016 року.

Відео дня

Дебіторська заборгованість фабрики становить 735,3 млн рублів, включаючи суму 701 млн рублів, оспорювану Міжрайонною інспекцією Федеральної податкової служби Росії.

Відзначимо, що в січні 2017 року корпорація Roshen з економічних і політичних причин закрила фабрику в російському Липецьку.

1 квітня на фабриці було повністю зупинено все виробництво, технологічні лінії законсервовані, а в травні планувалося законсервувати системи холодо- і теплопостачання.

28 квітня Roshen заявила про арешт майна Липецької кондитерської фабрики Roshen загальною вартістю 2 млрд рублів. А в червні корпорація Roshen завершила процес консервації Липецької кондитерської фабрики.

Крім того, Roshen заявляла, що Федеральна податкова служба Росії необгрунтовано намагається стягнути з торгового дому Roshen більш 150 млн рублів додаткових податків.


Корпорація Roshen входить в топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів у світі. До її складу входять Кременчуцька, дві Вінницькі, Київська кондфабрики і Вінницький молочний завод. Маріупольська кондфабрика знаходиться на стадії ліквідації. Також Roshen належать Клайпедська кондитерська фабрика UAB Roshen (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина). Виробнича діяльність Липецької фабрики Roshen (РФ) була зупинена з 1 квітня 2017 року. Президент України Петро Порошенко є кінцевим бенефіціарним власником групи Roshen.


Після вступу на посаду глави держави він найняв для продажу своїх активів інвестиційну компанію Rothschild і ICU. Однак "у зв'язку з відсутністю покупців" в січні 2016 року президент заявив про підписання договору про передачу кондитерської корпорації в траст.

У квітні 2016 року інвестиційна компанія ICU заявила про завершення передачі в "сліпий" траст компанії Rothschild Trust частки Порошенка в корпорації Roshen. Він передав свою 85%-ву частку в корпорації в незалежний сліпий траст (blind trust) компанії Rothschild Trust. Банк-управитель трасту має також 4-річну довіреність на переговори про продаж активів. Президенту корпорації Roshen В'ячеславу Москалевському належить 13% через інвестфонд Кондітерінвест, ще чотирьом топ-менеджерам - по 0,5%.

Пізніше Порошенко заявив про те, що не впливає на свої активи в Roshen.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X