Міненергетики прокоментувало зустріч представників Росії і України у Відні

28 листопада 2019, 23:38

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля України прокоментували двосторонні переговори України і Росії щодо транзиту газу, які відбулися 28 листопада у Відні.

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

«Підписання довгострокового договору на транспортування газу відповідно до європейського законодавства і на економічно обґрунтованих умовах — це питання енергетичної безпеки не лише України, а й Європи. Ми, як надійний партнер, повинні забезпечити стабільність і безперебійність транспортування природного газу на європейські ринки», — заявили в Міненерго.

Відео дня

Раніше сьогодні, 28 листопада, стало відомо, що у Відні представники України та Росії провели газові переговори, які напередодні не анонсувались.

До слова, це були перші двосторонні переговори України та Росії щодо газу з 2014 року.

Нагадаємо, Апеляційний суд округу Свеа погодився з рішенням Стокгольмського арбітражу щодо спору Газпрому з Нафтогазом з приводу контракту на поставку газу.

Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року за результатами двох арбітражних суперечок між Нафтогазом і Газпромом на поставку і транзит газу зобов’язав російську компанію заплатити НАК $2,56 млрд.

Нафтогаз намагається стягнути борг з Газпрому в міжнародних судах, проводить кампанію щодо арешту активів Газпрому в Швейцарії, Великобританії, Нідерландах і Люксембурзі. Крім того, в грудні 2018 року Федеральний суд США в Нью-Йорку задовольнив вимоги НАК на отримання інформації від GLAS Americas, Deutsche Bank Trust Company Americas і Bank of New York про активи Газпрому в Європі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X