Рябошапка — про справу ПриватБанку: Немає жодного експерта, який би не боявся зробити експертизу

25 лютого 2021, 19:44

Ексгенеральний прокурор України Руслан Рябошапка вважає, що доказів у справі ПриватБанку досить для того, щоб колишні власники опинилися на лаві підсудних.

Колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка заявив, що в Україні немає жодного експерта, який би не боявся зробити експертизу у справі, пов'язаній з ПриватБанком. Такою думкою Рябошапка поділився в інтерв'ю Радіо НВ.

Відео дня

«Тому що щонайменше це загрожує звільненням або порушенням кримінального провадження, чи взагалі якоюсь загрозою для життя чи здоров'я», - заявив колишній генпрокурор.

Водночас Рябошапка припустив, що доказів у справі ПриватБанку достатньо не тільки для того, щоб на лаві підсудних опинилися колишні власники. За словами колишнього генпрокурора, доказів вистачить і для того, щоб покарання понесли особи з попередньої влади (часів президентства Петра Порошенка - ред.), Які допомагали колишнім акціонерам Привату уникнути покарання.

Рябошапка зазначив, що покарання для колишніх власників ПриватБанку вдасться домогтися, якщо НАБУ «не заважатимуть».

Нагадаємо, що 22 лютого колишнього першого заступника голови правління ПриватБанку Володимира Яценко затримали в міжнародному аеропорту Бориспіль. У НАБУ заявили, що він планував покинути Україну на приватному літаку. Літак екстрено посадили в аеропорту Бориспіль.

На наступний день після затримання Яценко НАБУ оголосила трьом колишнім високопоставленим співробітникам ПриватБанку підозри в розтраті 136,89 млн . Серед підозрюваних ексглава правління ПриватБанку Олександр Дубілет, колишній перший заступник голови правління Володимир Яценко та Олена Бичихіна, екскерівник одного з підрозділів ПриватБанку, яка одночасно займала посаду першого заступника голови правління в пов'язаної страхової компанії Ингосстрах. Слідство встановило, що в грудні 2016 року, за день до визнання ПриватБанку неплатоспроможним, вони на підставі неправдивих документів виплатили засобами банку понад 136,89 млн грн на користь Інгоссстраха.

25 лютого Яценко вийшов під заставу в більш ніж 52 млн грн .

ПриватБанк був націоналізований в грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд грн. Розслідування агентства Kroll показало, що ПриватБанк був «об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій протягом не менше десяти років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків на суму як мінімум $5,5 млрд».

У листопаді 2020 року колишні власники ПриватБанку активізували судову боротьбу . Всього триває більше 500 судових процесів, пов'язаних з бажанням Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова оскаржити націоналізацію банку.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X