Порошенко розглянув законопроект про валюту

2 березня 2018, 18:33

Національна рада реформ під головуванням президента України Петра Порошенка розглянула законопроект Про валюту, який буде внесений на розгляд до Верховної Ради.

Про це повідомила прес-служба президента.

За словами Порошенка, проект закону вводить принцип "дозволено все, що не заборонено" і передбачає введення поступової, послідовної і гнучкої лібералізації на валютному ринку, вільний рух капіталу та інших валютних цінностей. Крім того, закон прибирає таке болісне покарання у вигляді зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Відео дня

Порошенко вважає, що підприємець повинен робити бізнес конкурентоспроможним, а держава повинна допомагати і захищати підприємця.

Президент зазначив, що нарешті буде скасований декрет Кабінету Міністрів Про систему валютного регулювання і валютного контролю. Він також додав, що в Україні зараз більше 10 тис. підприємств-суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які щорічно проводять 2,5 млн операцій в рік

"Минуло 25 років. Світ пішов вперед. А у нас валютне регулювання зразка 93-го року", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, 1 грудня 2016 року, НБУ оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також "дорожню карту" по її введенню. Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено". При цьому режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, отже, він не вимагає валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства буде покладено на валютний нагляд.

10 серпня 2017 року Національним банком України (НБУ) оприлюднив для обговорення проект закону Про валюту, який покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

28 лютого, президент України Петро Порошенко анонсував швидке прийняття нового закону про валюту.

Пізніше глава НБУ Яків Смолій заявил, что законопроект Про валюті, який розроблений НБУ, може бути прийнятий і вступити в силу вже в поточному році, навіть з урахуванням передбаченого перехідного періоду.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X