Порошенко анонсував прийняття нового закону про валюту

28 лютого 2018, 15:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Україні незабаром буде прийнятий новий законопроект про валютне регулювання, який замінить попередній декрет, який діє ще з 90-х років.

Про це повідомив президент Петро Порошенко в ході прес-конференції Виклики-2018 в середу, 28 лютого.

"Національна Рада реформ в п'ятницю (2 березня - ред.) Розгляне новий проект закону про валюту. Це буде, на мою думку, революційний законопроект", - сказав він.

Відео дня

Новий закон замінить декрет 25-річної давності і лібералізує валютне регулювання "відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС", додав президент.

НБУ 10 серпня 2017 року оприлюднив для обговорення проект закону Про валюту, який покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

Раніше, 1 грудня 2016 року, НБУ оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також "дорожню карту" її введення. Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено". При цьому режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, отже, він не вимагає валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства буде покладено на валютний нагляд.

Відповідно до пропозицій НБУ, після прийняття Верховною Радою закону Про валюту знадобиться шість місяців для перехідного періоду на узгодження нормативно-правових актів центробанку з нормами закону. Тільки після цього закон набуде чинності.

В даний час основним нормативно-правовим актом, що регулює сферу валютного ринку, є декрет Кабінету міністрів України Про систему валютного регулювання і валютного контролю від 1993 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X