Запуск накопичувальної пенсійної системи відбудеться не раніше 1 січня 2023 року — Хромаєв

1 жовтня 2019, 11:23

Другий рівень пенсійної системи буде введений не раніше початку 2023 року сказав глава Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв в інтерв'ю Liga.net.

«Другий рівень - це один з пунктів програми президента Зеленського. Але його запуск - це точно питання не найближчої перспективи. Поки ми працюємо над законопроектом, але що точно можу сказати, що запуск другого рівня не може відбутися раніше 1 січня 2023 року. Такий орієнтир ми на даний момент закладаємо в законопроект», - зазначив він.

Відео дня

За словами Хромаєва, потрібен час, щоб побудувати інфраструктуру, привести в порядок ринок недержавних пенсійних фондів і вирішити проблему дефіциту Пенсійного фонду.

«Але, з огляду на демографічну ситуацію в Україні, потрібно розуміти, що перший рівень у нас швидше за все залишатиметься дотаційним ще дуже довго. Тому українцям критично важливо починати думати про додаткові пенсійні заощадження вже зараз», - сказав він.

Нагадаємо, в кінці грудня 2018 року стало відомо, що Україна на період дії програми stand-by з МВФ припинить введення накопичувального рівня пенсійної системи. Це було вказано в Меморандумі про економічну і фінансову політику.

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська заявляла, що в короткостроковій перспективі накопичувальна пенсійна система в Україні вводитися, швидше за все, не буде, оскільки для цього немає відповідної інфраструктури.
Показати ще новини
Радіо NV
X