Маркарова сподівається, що "лінк" між НБУ і Clearstream буде запущений в найближчі тижні

19 березня 2019, 10:59

Міністр фінансів України Оксана Маркарова в інтерв'ю Радіо НВ висловила надію, що "лінк" між Національним банком України і Clearstream буде запущений вже в найближчі тижні.

"Сподіваюся, ми буквально в найближчі тижні відкриємо Clearstream в Україні. Ми приєднуємося фактично до європейської, світової інфраструктури. Це дасть змогу нерезидентам з-за кордону активно купувати наші цінні папери напряму через свої банки за кордоном", - підкреслила вона.

Відео дня

Міністр зазначила, що "це відкриє великий потенціал".

"Нещодавно я бачила звіт одного з інвестиційних банків, який вважає, що це декілька мільярдів, які можуть таким чином швидше надійти, тому що наш внутрішній ринок дуже цікавий для інвесторів", - додала Маркарова.

Читайте також: Навіщо потрібні термінали Bloomberg і Reuters для торгів ОВДП і причому тут курс гривні

Як повідомлялося, 13 березня міжнародний депозитарій цінних паперів Clearstream і Національний банк України підписали угоду про кореспондентські відносини для подальшого відкриття рахунку в цінних паперах в депозитарії НБУ. Регулятор підкреслив, що цей крок є ключовим етапом очікуваного найближчим часом запуску "лінка" між НБУ і Clearstream. Це спростить доступ іноземних інвесторів до українського ринку цінних паперів, а саме ОВДП.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X