Clearstream відкриває рахунок в цінних паперах в НБУ

14 березня 2019, 09:02

13 березня міжнародний депозитарій цінних паперів Clearstream і Національний банк України підписали угоду про кореспондентські відносини для подальшого відкриття рахунку в цінних паперах в депозитарії НБУ, зазначено на сайті українського регулятора.

"Вперше за свою історію Україна приєднується до міжнародного депозитарію цінних паперів. Цей крок є ключовим етапом очікуваного найближчим часом запуску "лінку" між Національним банком України та Clearstream. Встановлення лінку з Clearstream спрощує доступ іноземних інвесторів до українського ринку цінних паперів, а саме облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Розрахунки за гривневими ОВДП здійснюватимуться через систему ICSD, що зменшить трансакційні і часові витрати інвесторів на проведення таких операцій для інвесторів", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

В НБУ додали, що підписання договору з Clearstream підвищить привабливість і ліквідність ринку державних цінних паперів України.

"Український уряд отримає переваги від розширення кола джерел довгострокового фінансування, зниження вартості боргових коштів і покращення валютної структури державного боргу за рахунок більшого попиту на цінні папери, номіновані у гривні. Отже, кореспондентські відносини з міжнародним депозитарієм Clearstream забезпечать приплив іноземного капіталу до української економіки і посилять її фінансову стабільність", - запевнили в Нацбанку.

"Цей крок стане наріжним каменем нашої майбутньої моделі доступу до облігацій внутрішньої державної позики України. Ми з нетерпінням чекаємо подальшого прискорення наших проектів з українськими партнерами", - зазначив Ян Віллемс, керівник відділу глобальних ринків в Clearstream.

Міністр фінансів України Оксана Маркарова підкреслила, що початок діяльності Clearstream в Україні - це "довгоочікуваний крок на шляху відкриття українського ринку ОВДП для іноземних інвесторів".

Clearstream і депозитарій Національного банку України ведуть переговори про встановлення між структурами так званого "лінку" з початку 2017 року. Це спростить доступ іноземних інвесторів до українських держоблігацій, оскільки вони зможуть купувати українські цінні папери безпосередньо. Крім цього, якщо хто-небудь з нерезидентів буде купувати українські облігації через Clearstream, далі ці цінні папери можуть обертатися за кордоном за іноземну валюту.

Показати ще новини
Радіо НВ
X