Коломойський: Якщо потрібно буде, ми привеземо Гонтареву в Україну

3 травня 2019, 10:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Один з екс-власників Приватбанку Ігор Коломойський заявив в інтерв'ю Bihus.info, що екс-главу Нацбанку Валерію Гонтареву "привезуть" в Україні, якщо в цьому буде необхідність.

"Те, що вона не прилітає... Нічого страшного, ми її привеземо, якщо потрібно буде. Приватним порядком", - сказав він.

Коломойський наголосив, що Гонтарева не називала рішення Окружного адмінсуду Києва про незаконність націоналізації ПриватБанку поганим, а лише відзначала, що скасування націоналізації приведе до дефолту.

Відео дня

Коментуючи свою заяву про намір отримати $2 млрд компенсації, бізнесмен заявив, що йдеться про гроші власників, які нібито були інвестовані в банк: "Ми інвестували в банк $2 млрд протягом 25 років своїх власних грошей. У нас їх забрали".

За його словами, колишні власники хочуть отримати компенсацію таким чином, "щоб були і вовки ситі, і вівці цілі, тобто щоб український народ від цього не постраждав".

"Ми хочемо це зробити точково і хірургічно - скальпелем, а не сокирою", - додав він.

Коломойський сказав також, що під час націоналізації колишні власники лише звернулися до прем'єр-міністра з проханням про націоналізацію. Ніякого договору між ними і державою укладено не було.

"Якщо був би договір, ми б його виконували. А так ми підписали звернення до прем'єр-міністра, що в ситуації, що склалася ми пропонуємо уряду націоналізувати, бо ми не в змозі більше утримувати", - заявив він.

Коломойський заначив, що лист не передбачав "агресивного піару" проти колишніх власників. Він стверджує, що домовленість була відразу ж порушена Нацбанком, оскільки в НБУ заявили, що 97% кредитів банк видав пов'язаним особам.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізования на 155,4 млрд грн.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $ 5,5 млрд.

Кілька тижнів тому було прийнято відразу три рішення на користь Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня Окружний адмінсуд Києва, вивчаючи справу майже 2 роки, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку за позовом Ігоря Коломойського до НБУ, Кабміну, Фонду гарантування вкладів фізосіб і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. 19 квітня стало відомо, що суд також скасував рішення НБУ від 13 грудня 2016 року, яким визначено перелік пов'язаних з банком фізичних і юридичних осіб. 20 квітня Печерський суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистого поручительства бізнесмена Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку на суму в 9,2 млрд грн, отриманими до його націоналізації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X