Глава Ради НБУ передбачає, що в другій половині літа гривня буде падати, а на початку осені зміцниться

2 квітня 2019, 12:39

Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин допускає, що, як і в 2018 році, в другій половині літа гривня буде девальвувати, а на початку осені зміцниться. Про це він написав у Facebook.

Він зазначив, що 1 квітня, на наступний день після першого туру виборів президента України курс гривні істотно зміцнився на міжбанківському валютному ринку по відношенню до долара і євро. Гривня подорожчала на 30 копійок. На думку Данилишина, таке зміцнення нацвалюти, швидше за все, не має відношення до виборів.

Відео дня

"За три перших місяці 2019 року гривня зміцнилася відносно долара на 1,8%, відносно євро - на 3,7% (при оцінці динаміки курсу гривні до євро потрібно врахувати підвищення курсу долара до євро за цей період з 1,14 до 1,12 - нагадаю, що нацвалюта України орієнтується на долар США. В цьому році з курсом складається ситуація, значною мірою нетипова для кількох попередніх років. Зокрема, ми не бачимо тимчасової, але відчутної девальвації гривні, яка починалася в грудні і тривала більшу частину січня (2016-2018 роки), деколи зачіпаючи і лютий (в 2015 році)", - зазначив він.

На думку Данилишина, ключову роль зіграло рівномірне витрачання коштів держбюджету в кінці року, що відбулося вперше за останні п'ять років.

"Схиляюся до того, що звична для кількох десятиліть ситуація, коли курс гривні знижувався восени, може змінитися новою, схожою на торішню - певна девальвація протягом другої половини літа зміниться зміцненням курсу нацвалюти на початку осені і його стабілізацією", - написав він.

Данилишин вважає, що основним фактором буде експортна виручка від сільгосппродукції.

"Україна все більше стає аграрною (і при цьому деіндустріалізованою) країною, тому курс гривні все сильніше залежить від обсягу врожаю сільгосппродукції і світових цін на неї", - додав голова Ради НБУ.

Як писав НВ.Бізнес, валютний ринок України відреагував зміцненням курсу гривні на попередні результати першого туру президентських виборів. Міжнародні інвестори вважають цей тренд кратксрочним і прогнозують, що нацвалюта девальвує до кінця року більш ніж на 10%, хоча вартість боргів України знизиться.

Показати ще новини
Радіо NV
X